| dedfgv a întrebat:

De cum bate soarele mai tare obrajii mei se inrosesc foarte tare...cand stau la umbra si racoare nu am nimica dar cand stau in soare arat foarte naspa parca asi filosi o tona de fard de obraz...cum as putea sa maschez chestia astacryingun corector, un fond de ten

am inteles ca laptele calmeaza dar cum se aplica? sub forma de masca

va rog ajutati-macryingsunt disperata

Răspuns Câştigător
| IoanaAndreea97 a răspuns:

Am si eu problema asta pentru ca am tenul f deschis la culoare. in primul rand ar trebui sa folosesti o crema de protectie cu factorridicat de fiecare data cand iesi din casa si sa te dai cu ea cu circa 20 de minute inainte sa te expui la soare. intr-adevar laptele calmeaza, dar nu prea are efect impotriva ultravioletelor. se amesteca cateva linguri de lapte cu niste mar ras si miere si se pune ca masca pe fata. astepti 10 minute si o dai jos. este relaxant, calmeaza si hidrateaza pielea. funda?

1 răspuns:
| miha90z a răspuns:

Da-ti cu o crema cu factor mare de protectiewinking