| zuzyduzy123 a întrebat:

De curand mi-am cumparat o pereche de pantofi cu toc negri fara platforma nr 38, eu port de obicei 39 -40, acestia nu ma strang dar sunt ft tari cum pot sa-i fac mai comozi sa nu mai fie asa tari?

3 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Schimbă-i.
Și eu port 39-40 și știu că găsești mai greu pantofi cu toc frumoși numerele astea mai mari.
După ce că tocurile sunt incomode de la sine, pantofii îți mai vin și fix. Sfatul meu ar fi să te duci cu bonul la magazin și să întrebi dacă poți lua un număr mai mare...

| neutrino a răspuns:

Uda-i bine in interior cu spirt medicinal.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e piele originala trebuie unsi cu o carpa imbibata in ulei de in sau de nuca-terebentina. Daca e o imitatie nu ai ce sa le faci.