| simina96 a întrebat:

Am cumparat recent o pereche de adidasi, azi e a doua zi de cand ii port. Problema este ca ma tot jeneaza in spate si chiar daca mi-am pus leucoplast, tot mi se face rana. Ce as putea face sa mi se mai acomodeze picioarele cu ei? In rest sunt foarte comozi, nu ma strang sau ceva.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca poti, sa nu ii mai porti cateva zile, apoi sa porti leucoplast, eu am reusit sa scap de jena fara sa imi dau seama.

| Justme1997 a răspuns:

Eu am încercat orice si tot nu am reusit sa rezolv o problema ca a ta sad pana la urma am dat adidașii

| patrik986 a răspuns:

Lipesti o bucata de scoci transparent la spatele adidasilor si nu te mai jeneaza.(dar doar pana te obisnuiesti cu ei)

| anonimg a răspuns (pentru patrik986):

În loc de scotch eu aș lipi un cheder de la uși din acela foarte subțire -din cauciuc foarte moale sau din burete; amândouă au deja adeziv pe spate care se lipește singur. Se găsesc la magazinele de bricolaj.

| patrik986 a răspuns (pentru anonimg):

Mult mai ok cum zici tu.

| anonimg a răspuns (pentru patrik986):

Dar cred ca cel mai bine s-ar gasi la farmacie plasturi speciali pentru calcaie.
Exemplu: https://www.emag.ro/......D6F630BBM/