| didik15 a întrebat:

De curand mi-am dat jos unghiile false si acum unghiile mele sunt foooarte micutebig grin dati-mi niste sfaturi cum sa le fac sa arate mai dragut chiar daca sunt mici

3 răspunsuri:
| Canyounot a răspuns:

Da-le cu oja ca nu se mai vad. Daca nu fa le frantuzeste(sa para mai mari ) sau lasa-le sa creasca. Eu le am de vreo luna si sunt maricele. Sa sti ca merge si daca folosesti ulei de ricin (cresc mai repede ). oricum daca le menti curate ( mici cum sunt) vor avea un aspect ingrijit. iar daca ai probleme cu calciu si cresc greu BEA LAPTE laughing te pup :*

| didik15 explică (pentru Canyounot):

Pe tine te-au durut dupa ce le-ai dat jos pe cele false?

| LADYANONIMA a răspuns:

Pai o metoda pentru intarirea unghiilor pai folosi o metoda fff veche si fff buna
ingrediente:
te duci la farmacie si cumperi acid boric
ulei de masline
otet de vin
ti ungiile in aceast preparat si repeti procedura timp de 4 5 zile

te poti da cu carmin la baza unghiei
dupa ce sunt mai tari aplica un strat de lac
abia dupa ce lacul sa uscat te poti da cu oja
obtional exista unele actipilde fff frumoase pentru unghi si sunt f rezistente le gasesti la magazinele specializate in domeniu
dar mai bine daca nu esti indemanatica du-te la salonul de manichiura