| MiruuuPoate a întrebat:

As vrea sa-mi pun unghii false deoarece am o lipsa de calciu iar unghiile mele se exfoliaza si se rup foarte repede. As vrea si eu totusi niste sfaturi sau pareri.:*

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Daca iti pui unghii false crezi ca rezolvi problema? Dimpotriva, o vei inrautati deoarece unghiile nu vor mai putea " respira". E ca si cum ai avea un mar, degeaba pe exterior e frumos daca in interior e mucegait. Incerca sa iti pui intr-un bol niste ulei de masline caldut ( il pui 10 secunde la microunde) si bagi unghiile in ele pentu 5 minute apoi te speli. De asemnea incerca un intaritor de unghii, la Kallos au unul foarte bun.

3 răspunsuri:
| alice_6048 a răspuns:

Buna! Ai incercat lichidul pentru prevenirea exfolierii si craparii unghiilor de la Avon? Eu cred ca da rezultate daca il folosesti constant o perioada de timp. Pentru mai multe detalii click aici http://www.e-reprezentantavon.ro/

| g2012 a răspuns (pentru alice_6048):

Nu e bun de nimic! eu de cand ma stiu nu am putut avea unghii mari pentru ca se rupeau si se exfoliau! toate pana vara trecuta cand timp de 2 saptamani o data la 2 zile imi dadeam cu vitamina A (de la farmacie e o sticluta de 10 ml costa vreo 5 lei) si ulei de masline caldut! am avut toata vara unghii sanatoase si mari si nu mi se mai exfoliaza de loc acum!

| Ciuuf a răspuns:

Sfatul meu este sa-ti pui unghii false, si unghiile mele se exfoliazasi arata... urat.