| EnaS a întrebat:

De curand mi-am luat un ondulator si mi-am dat seama ca nu prea stiu cum sa il folosescbig grin. Cum pot sa-mi fac bucle?happyFunda...

Răspuns Câştigător
| Madlene a răspuns:

Iti pui bigudiuri si in plus e mai sanatos pentru ca nu iti arzi parul. Dupa ce faci baie, nu pe parul foarte ud(nu e bine sa te piepteni pe parul ud pentru ca se rupe) te piepteni, iti imparti parul pe suvite mai groase, subtiri, depinde cum vrei si pui de la varf inspre radacina prin rotiri. dupa ce crezi ca e uscat(e de preferat sa iti faci baie seara si sa astepti pana dimineata) il usuci un pic de tot cu foehnul si le dai drumul si le poti pune produse de styling de care doresti tu si ai buclele doritebig grin

4 răspunsuri:
| Angiutssa a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=AgnO3xP82vw&feature=channel
Buclele din acest clip arata superb.:X
Spor!

| crisS a răspuns:

Uite aici un clip
http://www.youtube.com/watch?v=O85aM7-BZqM
( sunt o gramada de genul asta pe youtube,:) )

| LoRy_7949 a răspuns:

Trebuie may intai si may intai sa il bagi in priza si sa il lasi cateva minute sa se incinga [ sa se incalzeasca ] dupa aceea il iei si iti iei o portiune micuta din par si il folosesti ca pe un bigudiu, dar ai grija sa nu il lasi prea mult, iti pate arde parul :*
te pup. Funditasmug

| ticaela a răspuns:

Pai rotesti parul in jurul lui ca si cu bigudiu si tii ca este nevoie asa apoi il iei (vezi sa verificii sa nu se incalzeasca parul prea tare in timp ce il il tii pe aparat )
eventual mai poti sal lasi si daca nu sa facut bucla sa il mai pui o data