| deutza_2137 a întrebat:

Imi pot face bucle si fara ondulator? daca da cum?

11 răspunsuri:
| Mariaa a răspuns:

Da,cu placa tongue
Sau bigudiuri. big grin
Sau atunci cand ai parul ud.ia fiecare suvita, da.o cu spuma si apoi invarte.o dupa deget :*

| trifescugabriela a răspuns:

Depinde de parul tau. Eu fac asa: Dupa ce ma spal pe cap, il usuc putin cu uscatorul apoi fac un coc in varful capului (stiu ca suna amuzant, dar merge). (Motivul pentru care il fac in varful capului este pentru ca eu ma spal pe cap inainte de culcare si ca sa pot dormi cu parul prins fara sa ma deranjeze) Il tii in coc cel putin 3 ore (estimativ, sau daca te speli pe cap inainte de culcare, toata noaptea) apoi il piepteni si voila!winking

| MaddieGirl10 a răspuns:

Pai poti sa-ti faci ori pe bigudiuri thinking ori in hartie.big grin iei o bucata de hartie (parul trebuie sa fie oleaca umed) si invelesti parul in ea. ca si la bigudiuriwinking si dormi cu ele.si gata ceaiul big grin

| deea1919 a răspuns:

Uite aici un tutorial. sper sa iti fie de ajutor! http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A fundita?

| CeVreauEu a răspuns:

Da bineinteles. Iti poti pune parul pe moate sau daca nu iti poti face codite impletite dar sa nu fie micute, sa fie mari de exemplu iti faci 4 sau 5. Sau o alta solutie[pe care o folosesc eu], prinde-ti tot parul intr-un coc si lasa-l 2-3 ore si apoi desprinde-l. Parul tau va fi cu siguranta ondulat, si daca vrei sa tina totusi cateva ore bune, da-l cu fixativ. Cam atat, parerea mea. Sper ca te-am putut ajuta happy

| ClaudiaDia a răspuns:

Pai dupa ce faci baie ai putea sa iti impletesti parul daca vrei bucle multe coditze cat mai multe. daca nu cate vrei ...eu asa am reusit,,, funda?batting eyelashes

| BBEgirl a răspuns:

Cu bigudiuri sau dupa ce ai facut baie iti impletesti parul si stai cu el asa pana se usuca apoi desfaci coditele si gata.Succes

| RusuCristin26 a răspuns:

Poti sa iti faci:
-cu ajutorul unei sosete, uite aici tutorialul:http://youtu.be/oQNhgbz6lc
-cu mai multe sosete:http://youtu.be/HTAjuYys3vM
-cu paie de baut:http://youtu.be/hGJvdbGVrbc
-sau mai multe cocuri mici, metoda bantu knots:http://youtu.be/wPzoH34T33M. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Ema_2075 a răspuns:

Iti poti face bucle cu bigudiurile.Arata mult mai natural si nici nu deterioreaza parul la fel ca ondulatorulwinking Daca nu ai bigudiuri, poti taia fasii lungi de vreo 10 cm pe care sa infasori suvitele, apoi le prinzi cu niste clame. Le lasi cateva ore asa si... voila big grin sper ca te-am ajutat. Funda?; x

| Jessica_4163 a răspuns:

Daca ai o placa de par da! iti iei o suvita si o rasucesti pe placabig grin fundita?batting eyelashes