| BiancaMiciu a întrebat:

De foarte mult timp folosesc Head&Shoulder Extra Volum. As vrea sa imi schimb samponul. Am parul mediu(aproape pana la cot) subtirel, si de ceva timp observ ca imi creste foarte incet. As vrea sa ma ajutati cu un sfat, si anume ce sampon credeti ca ar trebui sa folosesc?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Iti recomand sampoanele solide de la dm.Au ingrediente mai bune, dintre care multe naturale.Toate cele lichide in sticla de plastic sunt un cocktail de ingrediente toxice pentru sanatate.

| Ana2333 a răspuns:

Ai putea sa incerci sampoanele de la Herbal essence, Syoss, Nivea, Dove sau Garnier fructis iar daca vrei sa il ajuti sa creasca, trebuie sa iti tunzi varfurile macar o data la 3 luni, sa iti faci masti cu ulei de masline si ricin si sa nu uiti sa iti masezi pielea capului ca sa activezi circulatia sangelui care va ajuta parul sa fie mai vitalizat.