| Cduncfujndf a întrebat:

Aș vrea să îmi schimb șamponul, până acum am folosit Wash&Go, Head&Shoulders, Pantene, Shauma și Ultra Doux. Ce șampon îmi recomandați să folosesc, pentru o întreținere mai bună a părului?

Răspuns Câştigător
| Rox1234 a răspuns:

Asa e si tipul meu de par! Eu folosesc H&S pentru par gras cu lamaie.Mi se ingrasul parul dupa 2 zile de la spalare da e si normal am scalpul gras..eu zic ca e bun Clear sau H&S dar neaparat pe lungime/varfuri sa folosesti balsam.Samponul pentru scalp gras usuca parul. Balsam hidratant e ok.Ca sampon depinde de ce tolereaza scalpul tau. Eu de la alte marci de sampoane fac matreata.Zic sa incerci Clear daca nu te ai impacat cu H&S. Sau de la nivea, sampoanele lor micelare, Gerovital.Incearca pana te multumeste unu, dar foloseste balsam pe lungime.

3 răspunsuri:
| Robeeert1 a răspuns:

Șampoane bune găsești la Gerovital. Au preturi de aproximativ 20 de lei și sunt pentru orice tip de păr vrei. Sunt de calitate.

| Rox1234 a răspuns:

Depinde de tipul tau de par, textura lui, gradul de ingrasare a scalpului si ce vrei sa faca pentru parul tau samponul. Daca ai matreata si scalp gras Clear si H&S the best.

| Cduncfujndf explică (pentru Rox1234):

Părul meu, în primul rând după câteva zile după ce îl spăl devine foarte uleios, mai ales pe la rădăcină, firul de păr e destul de subțire, vârfurile sunt tocite, iar părul meu este lung.

| Rox1234 a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Asa e si tipul meu de par! Eu folosesc H&S pentru par gras cu lamaie.Mi se ingrasul parul dupa 2 zile de la spalare da e si normal am scalpul gras..eu zic ca e bun Clear sau H&S dar neaparat pe lungime/varfuri sa folosesti balsam.Samponul pentru scalp gras usuca parul. Balsam hidratant e ok.Ca sampon depinde de ce tolereaza scalpul tau. Eu de la alte marci de sampoane fac matreata.Zic sa incerci Clear daca nu te ai impacat cu H&S. Sau de la nivea, sampoanele lor micelare, Gerovital.Incearca pana te multumeste unu, dar foloseste balsam pe lungime.