| anonim_4396 a întrebat:

De jumatate de an imi cade parul foarte tare. L-am indreptat prea mult cu placa si l-am ars foarte tare. Ce sa fac ca sa am din nou un par frumos, voluminos si sa nu mai cada? Am auzit ca uleiul de brusture este foarte bun, dar la mine parul se ingrasa foarte repede si ma tem ca daca folosesc acest ulei o sa fie mai rau. Sfatuiti-ma ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Daca nu ti-ai tuns pana acum varfurile deteriorate, este bine sa o faci, deoarece parul respira prin varfuri. In rest, trebuie sa ai rabdare si sa il ingrijesti cu creme naturale si nu uita de hidratare. Inspira-te de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/ingrijirea_parului. Un gand bun, Elena.

4 răspunsuri:
| sssoriii a răspuns:

Buna,
Incearca sa folosesti o masca pentru par sau un sampon regenerator sigur va functiona. Daca e ars foarte tare de ce nu iti tai varfurile? Va creste mult mai frumos.
Numai bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tunde zero.este frig si poti sta acoperita.lasa-l sa creasca doua luni de iarna, si asa natural cum e, il poti face in ce forma vrei tu, dar nu-l mai arde cu placa si cu vopsele chimice care-l deterioreaza, si invata si alti prosti sa tina la podoabele lor capilare, ca e plin TPU, de par ars cu placa.ca nu e vinovat cine a inventat-o si e vinovat cine pune botul la toate prostiile de pe la tembeliziuni.si la 30 de ani, mai aveti par de-o baie in cap si mai vreti sa fiti si iubite. daca aratati in cap ca niste vrajitoare, de unde atata?

| anonimdsfdg45656 a răspuns:

Incearca sa folosesti o masca de par.

| Dana_8340 a răspuns:

Caderea parului nu se datoreaza intotdeauna doar placii. Alte cauze pot fi si stresul, traume interioare, lipsa de calciu etc. Intr-adevar, din moment ce e deteriorat, ar trebui sa folosesti un sampon din farmacie pentru par deteriorat, dar daca e din alte cauze, trebuie sa elimini stresul si sa pui mana pe vitamine.