| anonim_4396 a întrebat:

De la placa de indreptat parul mi se ingrasa foarte repede. ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Nu are nici o legatura intinsul parului cu ingrasarea lui. Ingrasarea parului se datoreaza excesului de sebum a pielii capului. Tesutul capilar este favorizat si de firul de par, dar in cazul placii, ea nu face altceva decat sa ti distruga structura firului. Lasa-o mai moale cu placa, foloseste o doar atunci cand este obligatoriu si necesara folosirea ei. Pentru ca sa nu mai ai parul ingrasat rapid, iti spun din pr experienta ca nu este placut sa ti speli parul la doua zile, du te la medic dermatolog, el iti va recomanda un sampon pentru tipul parului tau si mai ales pentru scalp (pielea capului) pana atunci, poti folosi Nizoral sampon, ce i drept cam scump, sau Clear.
sper ca ti-am fost de folos. bye

| Paula a răspuns:

Sa nu te mai dai cu placahee hee.