| Deea_4962 a întrebat:

DE la ce mi se arde parul atat de tare? De la feon? ...ma usuc aproape de fiecare data cu feonul dar nu la temperatura maxima.

Răspuns Câştigător
| Lili_9579 a răspuns:

Pot fi o multime de cauze... Uscarea constanta cu feonul, distanta prea mica intre feon si par, folosirea frecventa a placii sau a ondulatorului, vopsirea, aplicarea diverselor procedee permanente, chimice, termice... chiar si factorii de mediu (soare, vint, poluare) si stresul. Deci cu cit tai din factorii acestia mai mult, cu atit parul va fi mai sanatos. Daca e ars la virfuri, neaparat mergi sa ti-l tunzi;)
Ca remedii, poti folosi masti naturale, uleiuri pentru par, mastile cele chiar bune din comert sunt destul de scumpe, asa ca dupa posibilitati... Insa mastile facute acasa sunt chiar eficiente. Si o alimentatie sanatoasa iti va asigura cu siguranta mentinerea unui par frumos.
Iata si un articol despre ingrijirea parului http://www.fetelespun.ro/articole/ingrijirea-parului/
Bafta si sper ca ti-a fost de ajutor;)

6 răspunsuri:
| LifTwist a răspuns:

Eu ma usuc cu feonul si nu am patit nimic! straight face
Nu te usca asa de aproape fiindca asa il vei arde! winking

| LifTwist a răspuns:

Eu ma usuc cu feonul si nu am patit nimic! straight face
Nu te usca asa de aproape fiindca asa il vei arde!winking

| LarisaAndreea a răspuns:

Cred ca da, deoarece nu prea este bine sa te usuci cu feonul, e mai bine sa se usuce parul singur.
Iti dau un sfat: Daca nu vrei sa te culci cu parul ud te poti spala mai devreme si pana cand te vei culca ti se va usca.

Eu nu folosesc feonul deoarece mi-e frica ca il ard.

| anonim1808 a răspuns:

Nu cred ca de la feon. te intinzi cu placa? daca te intinzi de la aia se arde parulhappy

| tomas_1123 a răspuns:

Nu e bine sa te usuci cu feonu sau sa-ti intinzi parul cu placa, atat am avut de zishappy

| tomas_1123 a răspuns:

Si da poate fii si asta cu factor.