| anonim_4396 a întrebat:

De la ce se face parul aspru?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Poate e ceva genetic, eu am mostenit parul lui tata care e des si usor aspru.Foloseste balsam dupa fiecare spalare si daca ai si masca de par, e si mai bine!winking

7 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Depinde cu ce tip de sampon te speli, poate nu este unul indicat tipului tau de par. De asemenea, fa-ti saptamanal o masca de par si foloseste balsam dupa fiecare spalare.

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde, poate deveni aspru din mai multe motive:de la sampon, de la vopsea, de la apa, parerea mea este sa folosesti o masca de par sau un balsam ai va oferi parului tau finete si naturalete.

| Liana [] a răspuns:

Parul aspru poate fi cauzat si de la placa.Masca si balsamul de par ajuta foarte mult.

| yoanna73 a răspuns:

CU ORICE LA-S SPALA E ASPRU. ASA CA SPALA-TE CU BALSAM. VEI AVEA UN PAR MOALE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la calcarul din apa(duritatea apei)iti trebuie un descalcificator general la toate tevile de apa,... spala parul cu apa de ploaie sau deja fiarta, eventual adauga cateva picaturi bune de otet, otetul neutralizeaza calcarul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește măști tonofiante și hrănitoare, așa te ajută să nu mai ai atât de aspru părul.
O cauză poate fi și apa, care este destul de dură.
Măști pe bază de ulei de măsline, ca exemplu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde: si al meu e uneori aspru, foloseste balsam, si vei avea un par fin si catifelat