| Mimo2 a întrebat:

Sunt baiat si am parul aspru crying
Ce pot face?

9 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mai intai sa speli parul cu apa si sapun special pentru par aspru (vezi la http://beautywithcriss.blogspot.ro/......o-cu.html) Apoi clatesti bine dupa ce speli cu sapun, apoi sa dai cu samponul WASH & GO sau cu HEALTH & SCHOULDERS!

| anamariarot a răspuns:

Foloseste un sampon hidratant si o masca de par. Masca e mai puternica decat balsamul si un ulei de par(sa nu exagerezi cu cantitatea). Nu-ti spala parul decat cand s-a ingrasat, nu in fiecare zi. Spalandu-l zilnic contribui la deshidratarea lui, deci si la inasprire.

Răspuns utilizator avertizat
| KenNine a răspuns:

Si eu il am des si aspru.Nu ma supara deloc.

| незнакомкa123 a răspuns:

Salut,aplica pe par balzam apoi sapun balzamu face ca parul sa fie foarte moale incearca ajuta foarte mult.

| AlexNameRandomBIPPP a răspuns:

Spala-te pe cap cu sampon mai des.

| Bobocixx a răspuns:

Pai ai putea incerca anumite masti de par, aloe vera, avocado sau ulei de masline. Insa nu stiu daca astea iti pot face parul matasos. Cere un sfat de la un hairstylist.

| vaduvaalin938 a răspuns:

Caută în magazine un șampon care conține minerale (zinc și calciu).Îți dau un exemplu :Shauma (for men).La mine merge. Spala-te odată la 2 zile și o sa vezi rezultatul. Sper că ti-am fost de folos.