| LikeABossBaby a întrebat:

Am parul foarte aspru ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Foloseste un balsam pentru supletea parului. Si eu am parul cam aspru si mi-l face mai moale, usor de descurcat si frumos. De fapt, cam orice sampon ti-l face mai moale, numai sa nu fie vreo marca de 2 lei :P
Mie imi trimite cineva din afara un balsam si il folosesc decat pe ala, nu stiu ce sa iti recomad, dar am folosit mai demult Garnier cu rodii si era bunicel.
http://www.schwarzkopf.ro/......_paie.html

| Rainbow56 a răspuns:

Buna,pai ai putea sa folosesti o masca de par(poti cumpara de la magazin sau poti sa iti faci tu una, sunt multe tutoriale pe net).

| us3r a răspuns:

Aplica balsam la varfuri,

| Crucified a răspuns:

Mul mult mult mult mult mult mult mult mult mult mult mult balsam

| Farmec a răspuns:

ărul este cel mai expus acţiunii razelor solare şi cel mai greu de protejat. Viaţa activă a fiecăruia dintre noi aproape ne obligă să arătam bine în timp foarte scurt, şi astfel uscătorul de păr a devenit indispensabil. Iti recomandam sa folosesti serul hidratant termoprotector (http://farmec.ro/produse/par/ser-hidratant-termoprotector-64.html)Se aplică pe părul umed după fiecare spălare. Se lasă să acţioneze 2-3 minute pentru fixarea panthenolului şi a keratinei, necesare pentru hidratare şi reconstrucţie. Nu se clăteşte!
După aplicarea serului se poate folosi aparatura de uscare/coafare.

| LikeABossBaby explică (pentru Farmec):

Il am chiar o sa il mai cumpar si sunt multumita de el este foarte bun.

| Emma112 a răspuns:

Buna
inainte de a te spala pe cap, aplica o masca din ulei de masile pe tot parul, stai cu el asa vreo ora si apoi te speli cu un sampon hidratant si iti mai pui si balsam pe toata lungimea parului.
O alta cauza ar putea fi calcarul- daca apa cu care te speli pe cap are calcar.

| ruxiionita a răspuns:

Iti dau un site care s-ar putea sa te ajute http://www.divahair.ro/......rul_aspru.

| AnonimuTPU a răspuns:

Aplica un balsam la varfuri, iar daca nu funcioneaza du-te la farmacie si intreaba de sampon special pentru problema ta.

| Rubio a răspuns:

Te dai cu un sampon de la palmolive care are proprietatea de a-ti face parul mai matatsos