| DaciaRomania a întrebat:

De la ce vârstă ați avut voie sa va rujați sau machiaj ușor, etc?

9 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

De la 12 ani. Tin minte ca am trecut o data pe langa un magazin de cosmetice si parfumuri si am rugat-o pe mama mea sa-mi cumpere o paleta de machiaj si nu mi-a luat-o fiindca aveam doar 6 ani laughing Inafara de intamplarea aia, nu prea eram fascinata de machiaj in copilarie. Nici nu arat bine cu machiaj, arat bine fara.

| Miruna333 a răspuns:

Nu mi-a fost vreodata interzis, dar nici nu am cerut acest lucru devreme. Foarte usor, doar rimel sa folosesc am inceput pe la 13

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Băiet fiind, niciodată.

| DaciaRomania explică (pentru MeisterSchnitzel):

Întrebare pentru fete!

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru DaciaRomania):

Știu, nu te îngrijora! Eram doar sarcastic, deși poate n-a fost frumos din partea mea.
Din câte țin minte și observ, cam pe la 13-14 ani încep să se machieze fetele, adică la finalul pubertății și începutul adolescenței, când încep să se intereseze de băieți.

| DaciaRomania explică (pentru MeisterSchnitzel):

Mulțumeschappy

| Ilovedinero a răspuns:

De dat cu ruj nu mă dau caci pur si simplu nu imi place dar de pe la 13-14 aveam voie să ma machiez cu ce voiam in afară de fond de ten.

| Konstantinos99 a răspuns:

Eu zic ca la batranete la 50 de ani da unele se simt de dinainte HAHA

| IEpurasPufoSS a răspuns:

Cam de pe la 14-15-16 ani, in primii ani de liceu.