| Serendipity17 a întrebat:

De la ce varsta ati inceput sa folositi fond de ten?

19 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

De la 11 ani dar f rar cand imi apareau bube si erau rosii si se vedeau urat

| Emeraude a răspuns:

Nu-mi aduc aminte, de prin liceu, cred. Daca folosesti unul bun, cu SPF, si nu unul pe cativa lei cumparat din bazar, atunci nu are ce rau sa-ti faca, din contra, vara iti protejeaza tenul de razele nocive, iar iarna il apara de frig.Este important si sa aplici o crema hidratanta inainte, sa te demachiezi seara si dimineata, sa nu dai in exces deoarece creeaza un efect de masca. Daca respecti procedura si nu te abati de la regula, atunci nu are ce rau sa-ti faca, decat ca-ti mananca din timp; cand ai putea sa dormi pana mai tarziu, dimineata trebuie sa te scoli mai devreme cu cel putin 15-20 de minute (asta daca folosesti doar fond de ten!)...laughing
Succes, pa-pa!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De la vreo 14 ani... dar il foloseam foarte rar ca si acum.big grin
Doar la diferite ocazi sau cand imi mai aparea cate un cos pe fata in rest nu obisnuiesc sa folosesc pentru ca sincer nu am nevoie de fond de ten si nici nu il suportbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| beka a răspuns:

Pe la 17-18hee hee

| crisS a răspuns:

De pe la 14 ani...

| Petronela a răspuns:

13 tu?

| n0name a răspuns:

12...doar ocazional (din fericirebig grin). nu ti`l recomand...pentru ca iti lasa pielea uratasad

| Carlaaa a răspuns:

Folosesc ocazional.
Cam pe la 14 [ am 15 acum ].
Nu folosi fondul de ten in exces. Foloseste-l doar atunci cand e imperios necesar.
Sau mai tarziu vei regreta...
Pentru ca nu e foarte sanatos pentru piele.

| Oti a răspuns:

Poi am 14 ani si inca nu folosesc.Defapt folosesc doar la ocazii specialewinking

| εїз Ir εїз a răspuns:

10 ani dar nu m-am dat asa de multe ori, numai atunci cand a fost nevoie. tu cum crezi ca e bine?
funda?:* pup

| lavynika a răspuns:

Cam 14, dar il foloseam rar ca si acum.Nu abuza de folosirea lui, iti strica fata si vei deveni dependenta de el.

| ladygaga_9914 a răspuns:

De la 12 ani laughing il foloseam in fiecare zi.

dar acum m`am lasat. decat la ocazii.

| ily kim nam gil a răspuns:

Nu folosesc mie nu-mi face bine la tensadincep sa am si mai multe cosuribroken heart

| Gabiitii a răspuns:

La 13 si ceva!

Dar ocaziona!

Nu e bine sa il folosesti in exces pentru ca peste cativa ani pielea va arata oribil!

Parerea mea!

| Georgiiiii a răspuns:

Nu folosesc fond de ten!
nu vreau sa imbatranesc inainte de vreme!
big grin

| LuYz@ a răspuns:

11...de si ma ajutat enorm pana in prezent, nu iti recomand sa il folosesti pentru ca pielea mea a devenit mai lasata din cauza lui si dependenta de protectia lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 18 ani si nu folosesc nici acumhappy... dar folosesc pudra`!laughinglaughing)

| diiiiiannnnaa a răspuns:

16 happy din cauza ca avusesem breton si imi aparuse cateva bubite pe fruntehee hee... :p si m`am obisnuit cu el. aum nu mai am nimic dar nu pot sa stau fara el laughing Tu?:p