| Denianonim a întrebat:

De la ce vârstă este recomandat să te pensezi?
Vrea o prietenă
Are 12 ani
Vreau niste păreri
Eu sunt pensată de la 9 ani

Răspuns Câştigător
| RorySan a răspuns:

Nu stiu de la ce varsta.dar poate.
Eu am 17 ani si m-am pensat doar o data.Adica esti frumoasa asa cum esti..cine te va iubi, te va iubi asa cum esti.dar aici nu e vorba despre mine.
Nu spune nimeni ca nu ai voie..adica are 12. poate
dar parerea mea cred ca de la 10 in sus..de ce trebuie sa te pensezi asa de mica.
In primul rand faci ce vrei cu viata ta..chiar daca noi ne dam cu parerea sau spunem ca acel lucru nu este corect, respectiva persoana tot va face cum vrea ea.Dar nu toti sunt asa, altii asculta si din parerile din jurul lor.
Doar ca uneori altii iti vor raul, tu crezand ca iti vor binele, ascult de ceea ce iti spun..si atunci va interveni ceva neplacut.

Dar da, poate. happy

| Denianonim explică (pentru RorySan):

Mersi
Voi ține cont

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parul de pe intregul corp face parte din sistemul de aparare a corpului.
Prin pensare sau epilare se scade si posibilitatea de aparare naturala.

| Zeenya a răspuns:

Dupa 10 ani poate. Depinde si de sprâncenele ei dacă nu sunt ok, poate fără problema. Daca sunt doar câteva fire mai bine lasa sa mai crească.

| Poponutza a răspuns:

Poti sa te pensezi de, la 8 ani.

| AlaCuRaspunsuri a răspuns:

De la 18 ani, dar multe fete se penseaza de mici. Fa cum crezi asta a fost raspunsul meu.