| betina98 a întrebat:

La ce varsta este recomandat sa te pensezi?

Răspuns Câştigător
| Yzzabella a răspuns:

Normal stiu ca de obicei femeile de peste 20 de ani trebuie sa se penseze, insa mai sunt si unele cazuri speciale. In orice caz daca tu crezi ca nu iti place cum arati sau doresti o schimbare, poti sa te pensezi si de la 10 ani chiar! Insa nu este recomandat sa te pensezi singura, mai ales pentru ca probabil nu ai mai facut-o. Incearca sa vorbesti cu mama ta, sa ii spui ce anume te nemultumeste la sprancenele tale. Daca nu intelege si spune ca esti prea mica, ori ca nu ai nevoie sa stii ca s-ar putea sa aiba dreptate!

Nu te gandi ca eu sunt de partea mamelor laughing. Sora mea mai mare s-a chinuit cu mama cred ca vreo 5 luni de zile sa o convinga. Insa acum este destul de naspa, pentru ca atunci cand nu se penseaza ii cresc mici fire si se opserva destul de tare acest lucru.

In orice caz mai ia parerea prietenelor sau a familiei. Am o prietena care chiar are nevoie sa se penseze pentru ca are o problema ca cresterea parului pe corp

Sper ca ti-am fost de foloswinking Nu uita, Dumnezeu te-a facut asa cum esti pentru un motiv anume! happy

14 răspunsuri:
| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc sa nu te pensezi, pe la 15-16 ani este cel mai bine.
Sper ca am ajutat:*

| katy a răspuns:

Eu prima oara m-am pensat pe la 15 ani,faceam o scoala de modelling si eram nevoitahee hee, nu cred ca e o varsta anume, doar cand e necesar

| Alice a răspuns:

Buna.
poti si de la 1 anlaughing
nu conteaza.
dar tine cont de un lucru
daca incepi o data sa te pensezi
trebuie sa te pensezi mereu
ca o sa iti creasca repede.
eu am aproape 15 si ma pensez de la 13 ani jumatehappy-14 happy

| anonima13 a răspuns:

Pai eu am 14 ani am spancenele destul de frumoase, eu vroiam sa incep sa ma pensez din vara asta dar mama ma tot zapceste sa nu o fac pentru ca am forma frumoasa etc chatterbox, ea imi spune sa ma pensez cam pe la 16 ani cica asta e varsta recomandata.

| Epurean a răspuns:

Nu cred ca exista o data fixa pentru asa ceva.Cand consideri tu ca trebuie, asta in cazul in care trebuie

| agentulagent a răspuns:

Pe la 16 ani. fundita?

| AcelAS_4170 a răspuns:

De la 16-18 ani e cel mai bine.cand esti mica nu e recomandat sa te pensezi, epilezi, machezi etc.
Funda?smug

| MarySille a răspuns:

Nu conteaza! de la orice varsta

| hardy10000 a răspuns:

16,17 ani

| Lucica_Crista_1992 a răspuns:

Indicat este ca la 12-13 ani sa te pensezi!(asa mi-au spus cei de la coafor) big grin

| alexutzaa_1567 a răspuns:

Eu am anceput sa ma pensez de la 13 ani

daca tu simti nevoia sa te pensezi,... penseazate!

| irina_2227 a răspuns:

Depinde cat de mult este crescut parul.sunt persoane care se penseaza si pe la 10 -11 ani. daca este crescut mult si nu se mai vede diferenta de la o spranceana la alta ar putea in terveni pensatul

| Arianna_2594 a răspuns:

Pai eu am 15 ani`.si am inceput sa ma pensez de la varsta de 14... poti sa te pensezi de la ce varsta vrei`...happy

| popoanalavinia a răspuns:

Cand vrei tu oh go on