| Criiistinutsa a întrebat:

De la epilator mi s-au facut bubite rosii pe picioare. Dupa vreo doua zile majoritatea au disparut, dar au mai ramas catevathinking Si se vad urat pe picioare. Ce trebuie sa folosesc pentru a dispareabatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Le scot de sub piele cu acul. laughing Nu doare. Le las să crească puţin, le trag afară după care vin cu epilatorul si le smulg.

11 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Tehnic ar trebui să dipară ele singure, dar dacă te deranjează aplică o cremă mentolată pe picior, sigur va funcţiona.
Succes!

| Helper004 a răspuns:

Eu zic sa te duci undeva la cosmetica si sa comanzi o crema calmanta dupa epilare. Si eu ma epilez tot cu epilatorul si am laut de la o cosmeticiana un gel cu aloe vera. Este foarte bun si am inteles ca exista la toate cosmeticele. happy

| John90 a răspuns:

Incearca sa folosesti o crema hidratanta pentru piele este doar o iritatie

| Andreea_Cristina_Tilinca_1990 a răspuns:

Cel mai bine este cand dupa epilare te dai cu ulei de masline sau de asta normal care-l gasesti in magazin pentru bebelusi etc. funda?

| cherrypie99 a răspuns:

Mereu dupa ce te epilezi trebuie sa iei un pic de vata, sa o umezesti un pic cu spirt si sa freci usor zonele proaspat epilate. Apoi poti sa folosesti o crema speciala. A mea e Elmiplant balsam dupa epilat. Chiar ajuta si calmeaza pielea. Sfatul meu: mai bine folossti crema depilatorie. Bafta

| Nolkyz a răspuns (pentru cherrypie99):

Nu. Crema depilatoare conţine tot felul de substanţe. E mai bine să te epilezi cu epilator (folosesc de la Braun), nu lamă şi chestii din astea. Şi bine-nţeles, pe primul loc ceara.

| Criiistinutsa explică (pentru Nolkyz):

Si eu tot Braun. dar cred ca mi-au iesit fire de par pe sub piele si de aia e pielea asa.thinking

| Nolkyz a răspuns (pentru Criiistinutsa):

Mda, ştiu problema asta. Şi eu păţesc. Sunt extrem de enervante.

| Criiistinutsa explică (pentru Nolkyz):

Da. asta intrebam cum sa le fac sa dispara:@? ca se vad urat de totstraight face

| Criiistinutsa explică (pentru Nolkyz):

Si nu se mai fac bubite?thinking

| Nolkyz a răspuns (pentru Criiistinutsa):

Ba da... Ele cresc sub piele mai mereu după ce mă epilez. Doar că încep să se rărească la un moment dat. Altă modalitate chiar nu stiu.

| Nolkyz a răspuns (pentru Criiistinutsa):

Le scot de sub piele cu acul. laughing Nu doare. Le las să crească puţin, le trag afară după care vin cu epilatorul si le smulg.