| Juliebelle a întrebat:

De la un timp, unghiile mele au devenit foarte sensibile, si se tot decojesc.
Nu pot sa le tin mai mari caci mi se rup repede... Daca le dau cu oja, nu rezista prea mult. Nugasesc nici o solutie. Spuneti'mi voihappy

Răspuns Câştigător
| darkangel_7824 a răspuns:

Stii am incercat ceva timp in urma sa tin minile, mai korekt unghiile intr-un vas cu apa amestekat cu sare multa, si dupa o perioada de timp ele s-au si intarit si au devenit mai rezistente. poti s incerci si tu, cand ai timp liber stai si te uiti la tv sau pur si simplu te odihnestitine minile in aceasta solutie... seara e bine inainte de somn sa-ti dai unghiile cu solutie de iod... sper sfatul meu sa te ajute.

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

De multe ori nu recunoastem ca mainile noastre sunt de multe ori neglijate. Obisnuieste-te sa ti pe masa din bucatarie o jumatate de lamaie cu care sa-ti freci mainile si unghiile.Intotdeauna inaintea aplicarii unei oje foloseste un lac protector(tratament). La fel poti folosi si uleiul de masline. Un sfat demn de luat, este acela ca sa-ti faci manichiura corect o data pe saptamana.Bafta!
P. S.:daca ai mai multe nelamuriri trimite un msj privathappy

| Nimic special a răspuns:

Incearca uleiul de ricin e ieftin se cumpara de la farmacie. La mine a functionat folosesc de 2 ori pe zi. Toata lumea ma intreaba daca am unghii false dar nu sunt si sunt mandra de ele. Incearca uleiul de ricin!

| mymy a răspuns:

Eu folosesc ceva de la avon pentru ingrijirea si cresterea ungiilor ii ff bun sper sa-ti fie de ajutor si da poate fi si de la calciu fundita? :X

| Luv you a răspuns:

Si unghiile mele sunt la fel, eu mi-am comandat un intaritor de unghii de la Oriframe, nu e scump (in jur de 10 lei) e f bun til recomand:* Sper sati fi fost de ajutor

| Special_girl a răspuns:

1. Le dai seara cu iod(le ungi) si vei vedea ca dimineata vor fi albe(daca nu iti ajunge iod in organism) si galbene(daca e destul), dar nu-ti fa griji ca se curata repede si unghiile cresc mai rapid si devin mai tari.

2. Tine mainile in apa cu sare.

3. Tine-le intr-un amestec de apa cu suc de lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand unghiile tale se exfoliaza(nu se decojesctongue) si datorita sebumului iar acum odata cu venirea veri acesta este si mai ridicat la unele persoane. Cel mai bine este sa le dai in fiecare zi cu zeama de lamaie si dupa ce se usuca cu lac (asta daca vrei un tratament ''natural ''adica sa-l faci u acasa) daca nu du-te la farmacie si cere intaritor pentru exfoliere(nu este la fel ca intaritoarele p care la gasesti la diferite firme)
succes :*

| anonima10 a răspuns:

Eu folosesc un intaritor foarte bun de la LifeCare.

| dana_8812 a răspuns:

E din cauza calciului poti incerca sa ei vitamax