| Mayy a întrebat:

De Revelion la tara (un fel de chef mai restrans) cum as putea sa ma imbrac?
Pot merge si cu niste botine/cizme cu tocuri sau e prea exagerat pentru tara? Voi ce sugestii aveti?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Măi,poate nu m-am exprimat corect.Nu la cizme de cauciuc m-am referit ci poate la o pereche de cizme îmblănite sau platforme dar nu tocuri cui, pentru că mi se pare destul de exagerat.
Baftă multă!

8 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Ai putea sa iei niste cizme fara toc, colanti si un pulover mai lung si cateva accesorii. Nu trebuie sa fie ceva prea extravagant, din moment ce este o petrecere restransa. Cel mai mult conteaza atmosfera petrecerii si sa te simti bine. Distractie placuta de rev!

| Ramonaaaa a răspuns:

Normal că este prea exagerat dacă îţi petreci Revelionul la ţară. Adică, acolo printre animale şi femei cu basmale, tu te duci moţ în pantofi cu toc?
Baftă şi numai bine!

| Mayy explică (pentru Ramonaaaa):

Si cum ai vrea sa ma duc in cizme de cauciuc?happy

| Ramonaaaa a răspuns (pentru Mayy):

Măi,poate nu m-am exprimat corect.Nu la cizme de cauciuc m-am referit ci poate la o pereche de cizme îmblănite sau platforme dar nu tocuri cui, pentru că mi se pare destul de exagerat.
Baftă multă!

| quartz1999 a răspuns:

Cum sa fie exagerat? Dimpotriva fi tu aceea care arata cel mai bine ca cine stie...Ai putea sa iti iei o fusta frumoasa, colanti negri si o bluza sau o rochie foarte frumoasa. Funda?

| NOinformation a răspuns:

Nu te intereseaza de ceilalti. te intreseaza de tine. Te doare fix undeva de ce cred aia de la tara.Cum a zis si Quartzwinking fi tu cea care sa iasa in evidenta big grin Sa moara toti de ciuda. Oricum e Revelionuu! Distractie mare! Depinde si de unde faci relevionul. daca il faci cu prieteni pe afara. ar merge niste cizme cu toc, blugi stramti, si o gecuta de piele sau ceva elegant happy daca il faci la cineva acasa sau intr-un bar ceva atuci ar merge pantofi cu toc si rochie eleganta happy nu conteaza daca esti din capitala, oras sau tara happy. Sper ca te-am ajutat. Distractie placuta! Funditaa? big grin

| ZvT a răspuns:

Dacă e la ţară te îmbraci în opinci, iţari şi ie. Te îmbraci cum vrea păsărica ta, contează ce scoti pe gură nu cum te îmbraci.

| crynys a răspuns:

Cum te simti tu bine asa te duci ce conteaza ca e la tara sau nu daca tu o sa te simti in largul tau in botine e ok

| bLacKBuTteRfLy_4749 a răspuns:

Wow.deci eu sunt de la tara, imi petrec revelionul cu prietenii mei, si stiu ca o sa fie foarte fain, deoarece acum tara nu mai inseamna oameni in costum national, fete cuminti si baieiti rusinosi. au dat si ''taranii'' de civilizatie. Si nu, nu e deloc extravagant. cum a spus si @quartz1999, te imbraci cum vrei tu.
eu spre exemplu imi iau o bluzica lunga (pana sub fund) si colanti + botinele (fara toc ca nu prea merg cu bluzica). dar daca stii ca la chef sunt si pers mature, evita hainele decoltate, e spre binele tau. :*