| Mihαelα a întrebat:

Decibatting eyelashes am 1, 65 m si 45 kg sunt slabaaa! Motivul este ca niciodata nu respect cele 3 mese obligatorii pe zi, pot sa nu mananc toata ziua pina la 5-6 seara si apoi sa ma indop cu de toate(in afara de dulciuri) urasc dulciurile, deci sansele mele sa ma ingras sunt minime.Credeti ca daca o sa respect 3 mese pe zi, am sanse sa ma ingras cat de cat?

Răspuns Câştigător
| Paul_5456 a răspuns:

Daca respecti cele 3 mese pe zi, nu numai ca vei avea o greutate adecvata pentru inaltimea ta dar te va ajuta si in interior, iti va da mai multa energie, vitalitate...
Este recomandat sa respecti mesele zi de zi, si ai sa vezi ca dupa un timp, organismul tau se va obisnuii si o vei face fara sa vrei.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai de ingrasat o sa te ingrasi ceva! e la mintea cocosului! da acum intrebare este daca poti tu sa respecti 3 mese pe zi! eu sunt de ex la scoala de dupa amiaza cam 7 ore pe zi, si nu am cum sa respect chiar 3 mese pe zi! sau daca este sa le respect, mananc odata la 10, la 17 si la 23! dar nu am ce face! vezi daca tu poti sa rezisti

| DakotaRoyse a răspuns:

Da. Şi să mânâci cât vrei tu, nu să bagi în tine doar de dragu' de a te îngrăşa. Plus, să nu-ţi treacă prin cap să mânânci fast-food, că o să te îngraşi mai mult decât ţi-ai fi dorit vreodată aşa. Şi apoi o să ne întrebi cum poţi să slăbeşti laughing

| Rebecca_4606 a răspuns:

Pai in primul rand totul tine de ceea ce mananci, iar daca o sa respecti mesele principale ale zilei, nu o sa te ingrasi neaparat deoarece totul tine de organismul fiecaruia iar faza cu respectatul este doar un lucru bun care il faci pentru tine si pentru sanatatea ta.

Eu ti-as spune sa te bucuri de tine asa cum esti!
Succes!:*big hug

| Anonima_5812 a răspuns:

Cu siguranta...si daca chiar vrei sa te ingrasi mananca doar dupa 7- 8 seara.Incearca sa mananci carne si lactate

| ydaa a răspuns:

Probabil... dar si eu eram foarte slaba simancam la toate orele si am pus pe mine si eu am 1 62 si 49 de kile decii mananca si rwespecta mesele obligator bineinleles eu mai ma trezescsimananc si la 10 da tu respeclele pe cele necesare si poate o sa te ingrasi

| Forgivenn a răspuns:

Trebuie sa respecti cele 3 mese!

| geaninutza_8279 a răspuns:

Bunahappy parerea mea este ca desi vei incepe sa respecti cele 3 mese pe zi. poate ca vei lua putin in greutate. dar depinde si de metabolismul tau.si surorii mele i se intampla acelasi lucru ca si tie.pentru asta tot nu se ingrasa desi mananca la 12 noaptealaughing incearca putin cu niste vitamine. evident inainte consultand un medicbig grin

| Maddylicius a răspuns:

Buna, Mihaela! sincer am cam aceeasi problema ca tine. Am 1. 60 si 45 kg. Sunt f stresata de greutatea mea mai ales ca am prietene care au may multe kg si arata mai bine ca mine si ele mereu imi spun ca trebuie sa ma ingras. Insa de curand am cautat pe internet greutatea ideala. La femei greutatea ideala este de : inaltimea(in cm) - 100 - 10. La tine ar veni 165-100-10=55. Deci ar trebui sa te mai ingrasi 10 kg. Cat despre respectatul celor 3 mese sunt absolut de acor sa le respecti deoarece o nutritie ingrijita duce la o functionare a organismului mai buna. avand in vedere ca inavt dimineata, nici eu nu respect prea bine cele 3 mese, insa dimineata mananc niste snacasa'uri ceva dl magazin si dupa-amiaza si seara mananc acasa.

sper ca ai inteles ce am vrut sa zic :* Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca cat mai des, si din cand in cand mai mananca si inghetata, prajitura, tort, ciocolata, sau orice altceva dulce.

Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-adevar, este foarte important sa nu sari peste nici-o masa a zilei.Pentru a pune cateva kg, respecta urmatoarea "dieta":la micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti(mici sau medii), spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate(sunt bogate in calorii, dar nesanatoase). Daca simti ca ar mai trebui ceva, poti consuma cate un sanwich intre mese, iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun), fructe uscate, nuci, alune sau fistic. Daca dupa cateva luni(minim 3) nu se observa nici-o diferenta, e posibil sa fii genul de persoana care nu poate lua in greutate. Daca vei avea probleme in a te obisnui cu cele 3 mese pe zi, incepe prin a manca ceva usor la micul dejun(care ar trebui luat intre orele 8-11), cum ar fi cereale cu lapte sau cu iaurt.La pranz(care ar trebui luat intre orele 12-15), poti reduce putin portiile date de mine, daca consideri ca e prea mult pentru inceput si sa ajungi la ele treptat.Cina ar trebui luata intre orele 19-20.