| anonim_4396 a întrebat:

No. ia ziceti-mi si mie CE si CAT trebuie sa mananc ca sa ma ingras straight face. Trebuie sa am si mese regulate? Faza este ca nici nu prea am pofta de mancare.

By the way daca tot imi recomandati si dulciuri, accept orice in afara de ciocolata. rolling on the floor

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Poți mânca și peste 2500kcal pe zi fără să te îngrași. Ai metabolismul orientat spre catabolism(arzi mai mult față de un metabolism normal).
Îți recomand să pui masă musculară decât grăsime.

| RAY a răspuns:

Grasimile,dulciurile dau pofta de mancare,eu ti-as recomanda faci culturism nu sa te ingrasi mult cu grasime, slanina,chipsurile,sucurile gen coca cola,napolitane, cele mai multe calorii le au grasimile sa stii, fast food, cartofi prajiti, masline negre, verzi, oua prajite, cei bogat in grasimii, carbo, cate kg/inaltime ai?

| Albinuța767 a răspuns:

Seriossss este ușor să te îngrași dar sa slăbești :O. Mai greu :-( :-D

| Nemessys a răspuns (pentru Albinuța767):

Usor sa te ingrasi? Spune-i asta corpului meu... Daca pana la sfarsitul lunii, nu pun macar 5 kg pe mine...

| Ionutsiatat13 a răspuns:

In mancarea de zi cu zi trebuie sa fie o balanta, trebuie sa egaleze legumele, fructele si dulciurile.
De exemplu, la micul dejun trebuie sa fie o mancare usoara : ceai cu o chifla, lapte cu cereale...
Sper ca te-am ajutat.