| Andreeeaaa_2646 a întrebat:

Deci...am si eu nevoie de un sfat happy. Am fata ocala, par saten inchis, lungime medie si bucle, ochii caprui inchis, tenul deschis la culoare si buzele foarte subtiri. Nu stiu cum sa-mi prind parul. Il am tuns in scari si nu stiu cum il pot aranja pentru a-mi sta bine. Si am devoie si de niste sfaturi pentru machiaj. Astept ajutor.

3 răspunsuri:
| AngelOnEarth a răspuns:

Daca ai tenul fara imperfectiuni este de ajuns sa aplici o crema hidratanta, daca nu, se complica putin treaba. Trebuie sa aplici un concealer (baton corector), il lasi sa se usuce (mai ales daca este lichid), apoi aplici fond de ten. Pentru a evidentia ochii caprui foloseste pe pleoapa superioara nuante de violet, lila, mov pal sau verde, iar pe arcada, sub sprancene, nuante deschise si satinate de lila. Pentru a-ti pune in valoare genele, foloseste rimel negru sau maro. Pentru buzele subtiri ai nevoie de multa rabdare si atentie. Contureaza gura cu ajutorul liplinerului bej si chiar sub linia desenata mai traseaza una fina cu un creion de buze la nuanta glossului. La final, aplica un gloss stralucitor. Nu folosi niciodata rujuri mate (maro, pruna).

Din pacate la par nu stiu ce sa-ti spun, nu ma pricep prea bine asa ca nu vreau sa te incurc mai rau.

Daca mai ai nelamuriri legate de machiaj, contacteaza-ma pe privat.

| zeepe a răspuns:

Depinde.ce.stil.ai.poti.sa.iti.prinzi.parul.intr-o.coada.mica.jos.sau.sus.depinde.cum.iti.place.sper.ca.am.putut.sa.te.ajuthappy