| kUuKii a întrebat:

Deci.Eu trebuie sa port ochelari ...de maine.Am miopie.Nu vad nici din prima banca. Nu prea imi vine sa mi`i iau la scoala.Sa nu rada cineva de mine. Ce sa fac? crying

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi să fie să rămâi fără vedere că atunci nu mai vezi cine râde de tine!
Porţi ochelari recomandaţi şi mergi la controalele periodice fără să te intereseze gura lumii.
Pa, pa.

| gHelena a răspuns:

Incearca sa nu mai incepi cu deci. In al doilea rand, trebuie sa stii ca sanatatea este cea mai importanta, iar sa porti ochelari nu mai este de mult un subiect tabu. Nu vad nici un motiv de amuzament in a purta ochelari. Stai linistit/a, nu ai de ce sa te simti jenat/a de acest lucru. Un gand bun, Elena.

Abh
| Abh a răspuns:

Conteaza in primul rand sanatatea ochilor tai, nicidecum ce cred altii. Si eu port ochelari de mai bine de 20 de ani si, crede-ma te vei obisnui atat de mult cu ei ca nici nu vei sesiza ca ii porti.

| MeGhosta a răspuns:

De ce sa rada?straight face daca tu trebuie sa ii porti pentru. a putea vedea [deci ii porti pentru. sanatatea ta] de ce sa ii asculti pe ceilalti? straight face Deci pe bune frate... nu ii inteleg pe astia care rad de altii sau de cei [in problema. ta] care le este ruine sa rada cineva de ei straight face si eu port ochelari oh go on si care e faza? raised eyebrows nimeni nu a ras de mine chiar daca am niste colegi... cam "idioti" laughing
Bafta! :* Poarta`i mai binewinking

| Naomitza a răspuns:

Mai bine sa ii porti eu ii dau dreptae la TOATA LUMEA CARE TIA DAT UN RASPUNS...credema nimeni nu va rade de tine oricum mai bine ii porti acum si mai incolo nu va mai trebui sa ii porti*cand vei fi mai mare)CREDEMA

| ZOON a răspuns:

Eu zic mai bine sa-i porti deorece daca nu porti mai tarziu o sa ai probleme in asa fel in na-i sa vezi nici la un cm distanta multi regreta ca nu au purtat ochelari cand a trebuit, explica-le chestia asta si cu siguranta vor intelege sau daca nu ce-ti pasa fi u insuti si treci peste parerile unor suflete reci fara sentimente

| CrazyClery a răspuns:

Este grav daca ai miopie.Si eu am ochelari( ii port de ceva ani buni) si nimeni nu a ras de mine, nu esti singur/a cu ochelarihappy... nu iti fie teama, daca o sa ii porti acum, mai tarziu nu o sa mai ai nevoie de ei, crede-ma ca este mult mai bine asa, decat sa nu ii porti acum, iar mai tarziu o sa ii porti toata viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heeeei >:d< mai exista o solutie care am aplicat-o eu! happy mi-am pus lentile de vedere :d