| kUuKii a întrebat:

Deci.Eu trebuie sa port ochelari ...de maine.Am miopie.Nu vad nici din prima banca. Nu prea imi vine sa mi`i iau la scoala.Sa nu rada cineva de mine. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Si eu sunt mioapa de la 14 ani. Dar au avut grija parintii sa-mi ia cei mai frumosi ochelari pe care i-am vrut eu, si am fost foooarte mandra! Si acum port cu placere ochelarii cu toate ca vad si fara ei. Parintii imi luau in fiecare an de ziua mea, pe langa cadou si o pereche de ochelari, pe care ii voiam eu! Astfel am avut ochelari cu lentile verzui, roz, heliomate, rame fistichii sau elegante! Eu si acum consider ochelarii un obiect de vestimentatie si ii asortez in functie de tinuta! Iubesc ochelarii! Fara ei parca as fi goala! Cine va rade de tine ca porti ochelari este un prostcrescut si nu trebuie sa-l bagi in seama! Cu cat te vei arata mai afectata de ochelari, cu atat se vor gasi rauvoitori care sa te raneasca unde te doare. Daca arati ca nu-ti pasa si ca chiar esti mandra de ochelarii tai, le-ai inchis gura. Ca fapt divers, am vazut aici pe site fete care intrebau de unde se pot cumpara ochelari falsi (fara dioptii) pentru ca le place si vor sa fie mai interesante! Si cand o sa constati ce bine este sa vezi clar si bine, o sa uiti de toti rautaciosii!

12 răspunsuri:
| alexandra_8659 a răspuns:

Adica.stai putin! Daca ai de ales intre a fi sanatoasa si a-i multumi pe cei din jur alegi a doua varianta? Inclin sa cred ca nu. Crede-ma, sunt multi carora nu le pasa de ceea ce cred ceilalti, mai pe scurt, nonconformisti. Sa-ti spun ceva hazliu: ma intalnisem cu un baiat vara asta super dragutel, cu ochisori verzi, mm, o dulceata. Ii paream eu draguta, cand ma intreaba deodata daca am purtat vreodata ochelari. I-am zis ca nu si l-am intrebat de ce. Mi-a raspuns ca ar mai vrea sa ne intalnim dar...lui ii plac fetele cu ochelari. Asa ca ai un atu in fata celorlalte!winking Bazeaza-te pe tine si totul va fi binewinking

| Cσσкiє a răspuns:

Ştii ceva? Îţi iei ochelarii cu o ramă mai modernă şi te duci cu ei la şcoală. Dacă râd, lasă-i să râdă! Intri în clasă cu capul înainte, te duci la banca ta... Faci toate lucrurile normal. Prietenii mei, Ştefan şi Şerban, poartă ochelari. Le stă super bine! Cine râde, nu-şi dă seama că e o problemă de sănătate. Poţi râde şi tu, să le spui "Ahh, râd de prostia voastră!".

| Liviu a răspuns:

Rasu nu doarehappy
Dar Ajunge
Asa e o vorbahappy
Lasa-i pe ei sa rada
Poate ei o sa ajunga mai rau ca tinehappy
Asta nu e ceva de ras'
Nu ii porti ca VREI TU
ii porti ca esti nevoit/nevoita

| Doddel a răspuns:

Alege o pereche cu care iti sta f bine si nu o sa-ti mai faci griji. trebuie sa-i porti

| dOarEa_9226 a răspuns:

E pentru sanatatea ta, deci eu iti recomand sa ii porti. E ceva normal, lumea nu ar trebui sa rada. Si chiar daca vor rade, nu ii baga in seama. Pot fi si ei pusi in aceasta situatie.

| szmotovio a răspuns:

Ba sa iei.ca altfel iti cresc dioptriile.si ajungi sa porti din aia cu lentile groase si atunci chiar o sa rada lumeawinkingdaca tiai ales o rama sa iti strea bine, o sa arati chiar interesant

| CHILIPIR a răspuns:

Nu-ti fa griji de ce or sa zica cei din jurul tau, important este sa ti se indrepte vederea ca sa nu ajungi sa porti ochelari toata viata. Ochelarii de vedere au devenit un accesoriu chiar sexy!

| lovepeace_2477 a răspuns:

Nu cred catrebuie sa-ti fie rusine ca porti ochelari
ochelarii pot fii niste accesorii la moda care te ajuta foarte mult
deci eu zic sa iti porti ochelarii cu mandrie si daca exista cineva care rade de tine sa nu il bagia in seama
lovepeace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt eu am miopie, o sa port ochelari de vineri. Si mie imi era teama de ochelari prin martie, n-am vrut sa port, acum vad mai prost decat atunci.
Parerea mea e sa nu-ti pese de ce zic ceilalti. Daca trebuie sa porti ochelari, poarta, nu-ti strica mai tare vederea doar fiindca au ras niste idioti de tine.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parere ai tu despre tine asa parere vor avea si ceilalti. Cand intri in clasa, poti sa faci dinalea:"Uitati port ochelaari, ba ce`mi plac:X:X, voua?big grin Nu`i asa ca`s faini?" Asa le arati ca ai incredere in tine si iti plac, si nu vor mai avea ce sa zica, ba mai mult de-atat vor fi de-acord cu tine.

Multa bafta`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese. Uite un exemplu trebuie sa port si eu ochelari dar imi vor veni din comnda peste 2 saptamani eu nu vad la tabla si nici mie nu imi pasa daca o sa rada cineva de mine la scoala!

| g3orgiana16 a răspuns:

Si eu port ochielari, dar daca crezi in tine si nu iti pasa de ceilalti totul o sa fie binewinking