| fifi13 a întrebat:

Deci m-am ingrasat cam mult pot sa spun. am 1.70 si am 70 de kilograme sunt grasa stiu. partea rea sa-i spun e ca mi-au aparut anumite,, vergeturi" sa le spun asa. sunt rosii ma sperie foarte mult. am pe sani si intre picioare. pe cani mam dat cu un ulei si mi-a trecut si ma uitmit ca chiar nu sunt semne! dar pe picioare nu.as putea spune ca sunt mai adanci.

as vrea sa-mi spuneti cum as putea scapa de ele pana pe 11 luna viitoare. sunt foarte ingrijoratasad. tatal meu mi-a spus ca trebuie sa slabesc si o sa treaca am inceput sa alerg si sa nu mai mananc asa mult.

daca faza cu slabitul e corecta atunci va rog frumos sa-mi dati o dieta buna si niste exercitii prin care as putea sa slabesc ca sa imi treaca acele chestii.
va rog ajutati-ma! sunt foarte ingrijorata si trista nu face mistoui ma rog... Dau funditaaa!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Creme preparate in casă: http://www.sfatulmedicului.ro/......urile_3934

Trebuie prima dată să îţi faci un regim alimentar. Mănâncă multe fructe şi legume, în special grapefruit deoarece el declanşează procesul de ardere a grăsimii.
http://nutripedia.ro/2011/08/03/alimente-care-slabesc/ Alte alimente care ajuta la slăbit sunt : http://www.supereva.ro/info.asp?id=1460

http://www.copilul.ro/......a8019.html
şi fă mult sport:
1.http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs
2.http://www.youtube.com/watch?v=DMUiXVSVPTg&feature=related
3.http://www.youtube.com/watch?v=Sz1cV5StGU8&feature=related
Baftă!

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Acele vergeturi ti-au aparut pentru ca pielea s-a marit brusc odata cu ingrasatul/slabitul, eu asa am patit si am facut impachetari cu argila si miere si multe masaje pentru circulatie si pot sa spun ca si mie mi-au trecut, insa au ramas putine urme, niste vergeturi mici, albe. Dieta ti-o faci tu, nu ti-o face altcineva. Si eu am incercat sa ma tin de dietele de pe net dar nu a functionat. NU trebuie sa te infometezi, doar reduci numarul de dulciuri, bauturi carbogazoase, fast-foodul si grasimile in exces. De exemplu, in loc de o friptura "sanatoasa" de porc cu carofi prajiti, opteaza pentru un gratar usor de pui sau curcan si legume sote/cartofi natur. In loc de o gustare dulce intre mese, mananca o salata de fructe, iar la micul dejun mananca 2 felii de paine prajita cu putin unt/branza si un ceai. Nu uita, pentru a slabi, in principal trebuie sa incepi sa te hidratezi bine. Bea multa apa plata, nu minerala, nu sucuri, chiar daca sunt neacidulate. Cum am spus, in loc de o ciocolata, mananca 5-6 capsune. Nu mai fi ingrijorata, trista nici atat, pana o sa vina caldura o sa reusesti sa slabesti. Si cum a zis Ahava*smile mai jos, fa sport! Genoflexiuni, abdomene, bicicleta, alearga, joaca-te pe mingea de fitness, si uite aici exercitiile care le practic eu : http://www.youtube.com/watch?v=TeHSOuEW8l0&feature=fvwrel
`
http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs
`
http://www.youtube.com/watch?v=2vmsF2njAfA
`
Daca raspunsul meu nu merita fundita, macar sper sa te fi ajutat, sau sa te sprijin pentru ca stiu cum sunt vergeturile alea si cat de neplacut te simti. Pupici!

| BombonicaXD a răspuns:

Mie sincer nu imi place sa aud de diete,pentru ca eu una CHIAR NU LE POT TINE.Dar uite cateva ponturi care te vor ajuta sa arzi grasimile:bea limonada neindulcita cu scortisoara cand ti se mai face pofta de o gustarica,apa la greu, plata, poti sa pui piper in supele fara ulei si grasimi(piperul chiar e devorator de grasime laughing), supaa de varza-multaaaa, si sport pana transpiri de nu mai sti de tine.Si eu am aceeasi problemuta, am 15 ani, 1, 76 si 65 kg.Si cu chestiile astea care sunt banale am slabit 5 kg in 1 luna.Bafta!

| TotEuMa a răspuns:

Sincer eu nu sunt de'acord cu dietele big grin. Poti continua sa mananci aceeasi mancare dar mult mai des si in cantitati mai mici thinking am mai spus si altcuiva mananca multe fructe( mai alea mere) si ciocolata neagra de ai amara (75 % cel putin ). Incearca sa renunti la dulciuri si tot ce e fast'food. Si fa foarte multa miscare, asa ar fi cel mai sanatos sa scazi in greutate :d. Alearga, fa genoflexiuni, fandari, daca poti cauta p youtube un clip cu Pilates pentru incepatori chiar functioneaza dar sunt foarte solicitante mai bine ai face un fel de incalzire inainte pentru a nu face febra din prima :d fa'le moderat (prima oara mai putin, apoi mai mult si tot asa ). Sper ca te.am ajutat :*

| crackcrack a răspuns:

Mananca mai des, dar cate putin, mancarea sa fie mai mult fiarta, multe legume fructe si multa multa apa. Fa sport, iesi cat mai mult afara si alearga iar cu vergeturile da-te cu creme cu vitamine dupa ce te speli. Nu trebuie sa te ingrijorezi, va trece. Daca te tii bine poti slabi, dar ai grija sa nu slabesti dintr-o data foarte mult pentru ca iti vor aparea mai multe vergeturi. Iti urez mult succes in lupta cu kilogramele.
Funda?

| pinkfabysh a răspuns:

Daca vrei sa slabesti cauta pe google dieta dukan.Este foarte eficienta iar o prietena a scapat de 6kg in 2saptamani.Nu te infomefezi absolut deloc.

| fifi13 explică (pentru pinkfabysh):

Daca am scris pe acest site, am scris ca nu stiu!

| fifi13 explică (pentru pinkfabysh):

Am o intrebare: sunt 4 faze, atunci cat timp dureaza fiecare faza? 2 zile?