| mirunikaiubirica a întrebat:

Deci nu inteleg, toata lumeaspune ca eu sunt frumoasa, desteapta etc etc dar nu reusesc sa imi fac iubit.ma poate ajuta careva?

20 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Salut Miruna! Am sa-ti raspund la intrebare printr-o intrebare: tu vrei sa-ti faci iubit doar pentru ca e ''la moda'' si toata lumea are unul? Daca da, gresesti! Iubitul trebuie sa fie o persoana pe care o iubesti din tot sufletul tau, si ea la fel. Nu trebuie sa alegi dintr-un sir de baieti unul care pare convenabil, doar ca sa te lauzi ca ai iubit. Nu mai bine astepti ca sa ai un iubit care te iubeste din toata inima? Atunci o sa ai cu ce sa te lauzi, daca asta vrei, pentru ca tu o sa fii singura care chiar traieste o poveste de dragoste adevarata, cea care are pe cineva cu adevarat drag si care este cu adevarat iubita! si eu gandeam ca tine la un moment dat, dar crede-ma, mai asteapta! happy Sper ca te-am ajutat! te pup!

| yellowalien a răspuns:

Asta e doar o chestiune de timp. Poate incerci prea mult si te gandesti prea mult la asta. Sfatul meu e sa te bucuri de avantajele unei fete single, sa-ti traiesti varsta si sa te bucuri din plin de toate clipele frumoase si cand va fi momentul[cand te vei astepta mai putin] va aparea si o persoana speciala in viata ta. happy Iti spun asta din experienta. Mult noroc!

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Buna mirunika543, am sa incerc sa te ajut, nu trebuie sa te grabesti cu iubira, daca nu ai iubit asta e, nu trebuie sa fi la "moda" cum spune si Valisha18.dar poate si prieteni tai incearca sa te ajuta spunandu-ti ca esti frumoasa, dar la frumusete nu prea poti sa iti dai singura cu parerea, dar la cat de desteapta esti poti uita-te in carnetul de note! Oricum nu te grabi si sa stii ca frumusetea vine din interior!

| nicoleta01 a răspuns:

Serios?laughing pai si daca iti spun toate astea de ce nu te intreaba nimeni daca vrei sa fiti impreuna, probabil nu esti atat de frumoasa sau desteapta te-ai gandit?

| thealchemist a răspuns:

Din cite stiu eu cele mai frumoase fete au cele mai mari sanse sa fie singure, tocmai pentru ca nimeni nu-si imagineaza ca pot fi singure si nici macar nu incearca sa se apropie de ele.

| Reek54 a răspuns:

Poate esti prea curva happy, sau poate prea ratata na. si lumea te minte doar ca sa te simti si tu mai bine.

| FesCuDungi a răspuns:

Pai, depinde de "mofturile" tale(daca pot spune asa), adica ceea ce cauti tu la persoana pe care ai dori-o langa tine!

| FesCuDungi a răspuns:

@Valisha18 ai pus o intrebare foarte buna!winking
@Reek54 @razvan2011 sunteti prea prosti sa aveti cont aici!

nu iti face iubit doar ca vezi in stanga si in dreapta! poate ca nu e timpul! rabdarewinking dragostea rasare ea cand nu te astepti!

| LostHappiness a răspuns:

E vorba doar de timp. Si eu am aceeasi problema laughing Mai asteapta ceva si vei vedea ca tot va aparea un Fat-Frumos in viata ta. happy Bafta!

| Magoo88 a răspuns:

Hmmmm... ai incercat sa iti faci vreunu pana acum? Incearca sa iti faci unul de varsta ta si daca esti cum ai spus tu sigur sa o reusesti.

| Homye18 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca poate esti tu prea pretentioasa la capitolul "baieti", adica te astepti la prea multe din prima. Si asta este o posibila cauza.

Răspuns utilizator avertizat
| razvan2011 a răspuns:

Ai uitat o varianta wsti urata

Răspuns utilizator avertizat
| xDeeDee8D a răspuns:

Habar n-am si eu sunt la fl...Am o colega care are buzele subtiri si s a tuns si ii sta foarte urat nici nu are forme si nici nu invata dar toti baietii care o vad se indragostesc de easad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu duce la nimic bun sa ai,,iubit,,. Doar iti foloseste corpul(sti tu...)si gata, va despartiti.
Lasa, la 15-16 ani nu e bine sa faci asa ceva, mai ales ca ti se pot deforma oasele si opreste cresterea(sa faci...).
Asteapta macar pana la 20 de ani.
Chiar nu merita sa te strici, din moment ce esti frumoasa si desteapta.

| dustru a răspuns:

Frumoasa desteapta, nu este pachetul complet pentru a-ti face iubit, trebuie sa ai indrazneala...Si e una cind lumea iti spune, si e alta cind sesizezi cine esti tu cu adevarat.

| yobeny a răspuns:

Pai ma rog trebuie sa ii atragi stai impreuna si etc din ce in ce mai mult

| nimeni1234 a răspuns:

Poate ca trebuie sa dai baietilor mai multe semnale ca ai vrea sa fii cu cineva.De vreme ce esti asa convinsa ca esti frumoasa,sau ca oamenii zic asta despre tine! Incearca sa cauti cu atentie baiatul potrivit,la momentul potrivit! Poti sa incepi cu mici intalniri ca sa ii poti cucerii si desigur,ca sa ii poti cunoaste sa vezi cum reactioneaza! Incearca sa inviti un baiat care il placi si care te place si el, sigur, nu trebuie sa grabesti lucrurile, doar sa ai putina rabdare!

| Renk04 a răspuns:

Buna, in primul rand ca sa iti faci un gagic trebuie sa cunosti persoana care crezi tu ca ti sa-r potrivi si acum si pe viitor ( in cazul in care lucrul acesta al iei cat de cat in serios si ai o anumita varsta ), in al doilea rand, ca sa cuceresti un baiat trebuie sa fi mai indiferenda si sa pari ca nu te intereseaza ( dar in cazul in care esti cu un baiat atunci ignora acest pas pentru ca doar o sa il enervezi si sa-r putea sa al pierzi ), cam asta ar fi pentru inceput daca nu te descurci mai intreaba si tu unele persoane... sper sa reusesti happy