| Katoky a întrebat:

Deci scoala incepe pe data de 17septembrie a anuntat la stiri. Oare se poart uniformee la toate scolile.Si daca se poarta uniforme cum vor fi? culori.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se spune ca uniforma este obligatorie. Dars sti ca in primele doua-trei zile o iau multi, dar apoi nu o mai poarta decat cativa. Uniforma difera in functie de scoala.
La liceele bune de specialitate au uniforme ale liceului (nu sacou si pantaloni negrii, camasa alba si cravata).
Acum informeaza-te si tu de la colegii mai mari care au facut cursuri la scoala /liceul respective ce uniforma se purta.
La majoritatea scolilor se poarta uniforma tipica cum ti-am scris mai sus.

9 răspunsuri:
| FlippyFlippy a răspuns:

Uniformele normal ca alb si albastru, nu-ma in a 5-a camasa alba si cravata rosie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poarta la toate scolile.
si acolo unde se poarta o sa fie urate, ca de obicei.straight face
Culorile si modelele difera de la o scoala la alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi frumos pentru fundita

| Lightning1997 a răspuns:

Depinde de scoala/liceul respectiv, trebuie sa te informezi din timp ce fel de uniforma cere regulamentul institutiei de invatamant respective.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Bună! Nu la toate şcolile. La noi ne zic de 2 ani că ne bagă uniforme şi nu e aşa!
La I-IV acea uniformă albastră cu pătrăţele.
La V-VIII uniformă alb-negru, mai mult ca sigur.

Diriginta noastră, când eram în clasa a 8-a voia să ne imbrace în roşu. laughing

Fundă?

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Depinde de scoala la care te inscrii, nu toate scolie au uniforma...cauta pe net scoala si daca are uniforma poti sa o comanzi pe marimea ta

| MsBeatrice a răspuns:

Buna da scoala incepe pe 17 dar cu uniformele nu stiu ce sa spun.Depinde de fiecare institutie ce aleg directorii la culori sau model.De exemplu eu in scoala mea am neagra uniforma cu niste patratele. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| bybyshor18 a răspuns:

De obicei fiecare scoala are o uniforma a ei... dar oricum ti se va spune asta cand o sa mergi la scoalawinking

| ToxiCDeatH12 a răspuns:

Da. Pe 17 se incepe dar... uniformele din pacate se poarta si, uniforma e specifica scolii, orasului etc. Eu la pedagogic, Buzau am sacou si pantaloni negri cu un guler in carouri cu alb, gri si negru. La B.P Hasdeu Buzau e o uniforma mov... Funda?