| x3Clover a întrebat:

Deci vreau si eu sa ma fac reprezentant la firme cosmetice gen Avon,Oriflame,Yves Rocher,Lady`s, profitabile!
Dau funda :*

15 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Avonul este foarte ok, primesti si bani si produse. Iar produsele sunt mult mai bune decat ale celorlalte firme. Mai este si firma Infinity care este destul de ok si cu gama larga de produse.

Yves Rocher are produse de calitate, dar foarte scumpe si nu castigi bani din comenzi, castigi doar cateva produse.

| stroedaniel13 a răspuns:

E ceva profitabil!

Daca iti mai ramane timp liber, ar trebui sa arunci o privire si aici: http://www.afaceri-profitabile.com/

| LoriLoL a răspuns:

Recomand Yves rocher..produse 100% calitate(nu se compara cu avon oriflame)..nr 1 in Franta, sunt foarte bune si la fiecare comanda ai multe surprize/oferte.etc

| MonsterBunny a răspuns:

Fa-te!

| Melek27 a răspuns:

(oriflame e ce'a mai profitabila firma). apropo, cum vrei sa te ajut? (daca pot) happy

| x3Clover explică (pentru Melek27):

La oriflame mai sunt mai multi reprezentanti la mine in clasa dar produsele imi plac mult love struck
nu stiu daca o sa am vanzare

| Melek27 a răspuns (pentru x3Clover):

La lady's a fost o colega si nu i-a placut deoarece nu avea dicount mare..eu sunt la avon dar sincer sa-ti zic, doar la inceput a fost bine, adica foarte bine, chiar eram incantata, dar acum pot sa dau comenzi si de 600 lei ca tot n'am dicount mare, plus ca revistele s'au facut 10 lei (cel mai mic set sad ) imi plac mult produsele de la avon, dar nu e deloc o afacere profitabila.

| Oana92 a răspuns (pentru Melek27):

Vorbeste cu coordonatorul tau sa vezi daca nu iti poate oferi brosuri din sediubig grin. Si de ce nu ai discount mare, din cate tin eu minte la 600 de lei ar trebui sa ai cam 30%discount si 40 sau 45% la comenzi de peste 750? Esti sigura ca faci totul bine?

| Melek27 a răspuns (pentru Oana92):

Brosuri din sediu?! hm..nu stiam de astea..ms mult!happy

| Oana92 a răspuns (pentru Melek27):

big grin eu primeam, dar nu stiu exact daca se poate pentru ca se poate sau se putea pentru minebig grin de aia ziceam sa intrebi. spor la comenzi!

| Melek27 a răspuns (pentru Oana92):

Ok,mersi mult :*

| MariaReprezentantOriflame a răspuns:

Oriflame are cele mai mari comisioane si produse de calitate plus multe discounturi si cadouri la inscriere, daca mai esti interesata astept un semn de la tine pentru mai multe informatii.

| euvalivlad a răspuns:

Salut..eu vin cu ceva fenomenal pe piata, esente de parfum! sunt din cele mai cunoscute aromen de lux dar la pret mic. Au concentratie 30% si rezista pana la 24 h pe piele. De un an de zile am inceput si sunt de un succes formidabil. Precizez ca nu sunt FM sau D&P, sunt net superioare acestora. Castigul este de 15 lei la parf de 30ml si de 20 lei la parf de 50ml. De ex: dc vinzi 30 parf/luna de 50ml ai SALARIU 600 lei. Dc. vrei sa lista cu parfumuri sau sa incerci unul mai micut la 10 ml( 15 lei cu transport inclus) ca sa te convingi scrie-mi pe eu_vali_vlad@yahoo.com.poop

| DenisaOriflame a răspuns:

Am fost la multe dintre ele, vorbim pe mess si iti zic parerea mea sincera despre fiecare si o sa iti dai seama care se merita! denisaoriflame@yahoo.com sau denisaoriflame pe mess happy

| CorleciucVictoritaMaria a răspuns:

Hei! Cea mai buna compania de produse cosmetice este Oriflame. Produsele sunt facute de Germani si crede-ma ca le trebuie 2-3 ani pana sa scoata pe piata produsul respectiv. Pe baza acestei firme iti ramane o suma considerabila de bani in mana, primesti produse, intri in tot felul de tombole si multe altele. Daca ai vrea sa devii reprezentant Oriflame, contacteaza-ma pe mess : viky_corleciuc_m97. Nu o sa iti para rau