| ladyx a întrebat:

Din ce cauza apar cercanele si carei cea mai buna solutie de a scapa de ele

Răspuns Câştigător
| anida a răspuns:

Cearcanele pot aparea din mai multe motive oboseala,stresul,alimentatia nesanatoasa favorizeaza aparitia cearcanelor,dar ele pot fi si ereditare.sunt multe metode naturiste de a scapa de cearcane,cele mai cunoscute metode sunt:feliile de cartof(aplici doua felii de cartof crud pe cearcane)compresele cu ceai de musetel(curata si relaxeaza pielea ochilor)ceai de tei(tonifica si relaxeaza,diminueza roseata si pungile inestetice),ceai verde,ceai de albastrele,ceai negru...felii de castravete,bea cel putin 2 l de apa,foloseste si o crema sau un gel special pt ochi puternic hidratanta si nu uita sa dormi suficient...

4 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Fie din cauza oboselii, fie din cauza deshidratarii, fie sunt genetic mostenite, sunt mai multe cauze, alcool, tigari, alimentatie proasta, etc. Poti scapa de ele printr-o dieta bogata in legume si fructe, bea multa apa, dormi devreme, foloseste un anticearcan bun, eu folosesc de la Estee Lauder si e super.

| Krina a răspuns:

Cearcanele pot aparea de la oboseala, stres, alimentatie incorecta, genetic... etc.
Cu zeama de castravete sau cartof, sau folosind un corector/anticearcan.

assiris
| assiris a răspuns:

Sunt doua cauze principale: oboseala si alimentatia inadecvata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca apar de la oboseala...cand nu dormi prea mult, faci prea multe etc,,,, cea mai buna solutie sa te mai linistesti si sa dormi mai mult