| 137272ana a întrebat:

Din greșeală mi-am tăiat sprânceana, gen nu mai e, in cat timp creste vreo jumătate de sprânceana? Mi-e rușine sa ies asa din casa, dau funda, va rog ajutați-măcrying

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Firele de par cresc 0.2-0.3mm in fiecare zi.
Asta inseamna ca, peste o luna vor avea deja lungime aproape "normala".

| whatevernvm a răspuns:

Creion. Fa sa para cât de cât simetrica cu cealaltă, eventual o dai și pe cealaltă puțin cu creion. Dacă ești chiar disperata, mergi la salon și te vor ajuta fetele mai bine sa o scoți la capăt

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, chiar nu este nimic, cu ce te-am putea ajuta noi.
Ori stai in casa pana iti creste in 2-3 luni, ori iesi afara, asa cum esti, purtand eventual ochelari de soare, sau un plasture pe spranceana, ca si cum ai fii ranita.

| Andreeush a răspuns:

Durează vreo lună sau două.
Există fard de sprâncene și creion, poți să îți faci sprâncenele astfel încât să nu se observe.

| RobertMoon a răspuns:

Câteva luni

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Greșelile pe care le facem, câteodată nu au întoarcere. Încercă să aplici ulei de ricin pe zona respectivă, deoarece acesta grăbește creșterea firelor de păr. Când vrei să pleci pe afară, aplică puțin creion de sprâncene cât să acopere zona lipsită de păr.

| bbnnmm a răspuns:

Folosește uleiuri (ulei de măsline, ulei de ricin, ulei de cocos, ulei de argan, ulei de jojoba, ulei de avocado) sau vaselină cosmetică.
Îți poți contura sprânceana cu fard/creion până crește.

| Mad1 a răspuns:

Vreo 2 saptamani