| anonim_4396 a întrebat:

Din perioada adolescentei incepe sa ne creasca par pe picioare, la subrat, pe piept, etc...

din motive "igienice"(cu ghilimele sau nu, am o nedumerire) sau estetice acesta este ras, epilat, taiat, etc

exista afecte negative daca sa zicem scapi de acel par(care la urma urmei e ceva natural)?

Răspuns Câştigător
| PsihologulMZlate a răspuns:

Nu prea exista, doar ca atunci cand il tunzi se va face mai des. adica mai mult. Indicat este sa i razi dar cu epilator nu cu crema depilatoare.Deoarece il smulgi cu tot cu radacina, iar atunci ii v-a lua mai mult timp sa creasca la loc.Iar daca perseverezi in al epila. pana la urma se v-a rari. Dar sa stii ca doare al naibii de tare. Sau exista varianta a 2a Lama de ras. Dar se indeseste, si trebuie sa-l tunzi din ce in ce mai des

14 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Efecte negative nu exista.
da este ceva natural dar ca specie umana am evoluat laughing si pe caldura asta sa stai cu atata par pe tine...
acum depinde la fete e ceva la baieti altceva.

| Niiiicu a răspuns:

Nu cred sa existe vreun motivwinkingbig grin si multa lume face asta

| Iubibilăă a răspuns:

Nu exista efecte negative, stai linistita.
Daca ai nevoie, Gillette Venus Pro Skins te poate ajuta.

| anonim_4396 explică (pentru Iubibilăă):

*linistit
stiu ce sa folosesc...

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu exista efecte negative

| adrew a răspuns:

Daca esti baiat nu te epila

| LoOvE a răspuns (pentru adrew):

Dc sa nu se epileze?rolling on the floor)) Rade lumea de el?laughing Care e problema thinking

| adrew a răspuns (pentru LoOvE):

Eu citeodata incep a cerceta domnisoarele de la picioare, si uite vad eu niste picioare frumusele, epilate, iar cind dau sa ridic ochii mai sus, ce vad?! un barbat?! mi se face tot odata scirba si ma mai pufneste si risul laughing)

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru adrew):

Pai,sa stii ca de obicei barbatii care se epileaza sunt mult mai apreciati de femei, decat astia care arata ca maimutele, si acum pe bune, tu nu stii cum arata picioarele de femeie? FAIL

| anonim_4396 explică (pentru CausingCatastrophy):

Sa inteleg ca barbatii epilati pe picioare sunt apreciati?

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu una ii apreciez, si multe alte fete/femei, multora li se pare pur si simplu scarbos parul acela (mai ales ca la unii este enorm). Daca vrei sa faci acest pas, cred ca multe fete te vor incurajawinkinginclusiv eubig grin.

| anonim_4396 explică (pentru CausingCatastrophy):

M-am facut de cateva ori, de acord arata mai bine...insa majoritatea barbatilor au par pe picioare daca te uiti atent, nu in cercul tau de prieteni, in general daca privesti pe strada...
si apoi cred ca e ceva natural acel par pe picioare la barbati...

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord,e ceva natural,dar mai demult daca barbatii erau rasi pana si la subrat se considera ceva prea feminin(si rasul la subrat e ceva igienic),acum nah, cam toate evolueaza, cine se adapteaza ok, cine nu, nu.nimeni nu e obligatbig grinfiecare cum ii place.

| dominic90demy a răspuns:

Nu.singurul efect,, negativ'' e ca va trebui sa ai mereu grija si imediat cum creste sa il tai iar, asta vara.dar iarna doar din motive igienice.cam atat