| miha136 a întrebat:

Dragi barbati, intrebarea aceasta este adresata catre voi:cum arata femeia potrivita in viziunea voastra?
Atat fizic, cat si psihic.
Dau funda pentru cel mai sincer raspuns!

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Porcărie de întrebare, fiecare bărbat are un tipar al lui de femeie „perfectă", unora le plac roșcatele, altora blondele, altora brunetele, unora păru creț, altora păru drept, nu ai ce întrebare de genu să pui. Maxim comun se regăsesc formele, că foarte puțini o să zică că nu vor o tipă cu forme (că ajunge să-ți placă o tipă și ea de fapt n-are forme e cu totu altceva, eu vorbesc de creearea idealului ) și bineînțeles anumite calități precum sinceritatea, loialitatea, inteligența etc

| Dalmore a răspuns:

Cum determini care e cel mai sincer? laughing Bărbații sunt diferiți, dacă îți faci o părere despre ei după câteva răspunsuri ale unor asociali de pe TPU e trist.

| slayer09 a răspuns:

In viziunea mea, potrivita pentu mine este femeia inteleapta si cu iubire in inima. Sa stie ca lumea asta este pentru a trai in bucurie, nu in placere, sa stie ca iubirea nu inseamna sex, bani, si asteptari, ci daruire, respect, rabdare si bucurie. Sa stie ca ceea ce sunt eu, in relatie cu ea, sunt doar o extensie a personalitatii ei, ca ea sa se descopere prin mine si eu sa ma descopar prin ea. Sa stie ca sexul e infirm pe langa iubirea si bucuria in relatie. Poate multi confundati iubirea cu pasiunea. Iubirea nu are legatura cu pasiunea. Iubirea e bucurie, iar cand esti bucuros, fara sa fii orgolios, sexul nu are rost. Din punct de vedere fizic, sa fie placuta, dar daca spiritul e mult mai placut decat fizicul...fizicul nu mai conteaza. Parerea mea sincera.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru slayer09):

Ai dat un răspuns care dovedește că ești om cu picioarele pe pământ. E un răspuns util pentru persoanele care sunt singure și vor să aibă o relație.

| slayer09 a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Toti ar trebui sa gandim mai presus de orgoliul, mandria, invidia si toate lucririle care ne tin mintea inrobita, si sa cautam adevarata viata: cea a iubirii, dar nu a pasiunii sau a iubirii orgolioase, sau a iubirii patimase. Iubirea cea adevarata e una singura care iubeste si nu asteapta de la celalalt nimic, ci daruieste pentu ca celalalt din preajma ta sa fie bucuros, si cand el e bucuros si tu o sa fii bucuros, asta e adevarata iubire. Dar in zilele noastre totul se rezuma la ego, eu...eu..si numai eu: eu sa fiu bine, eu sa ma bucur, eu sa am bani multi, eu sa ma satur..etc.

| christine99 a răspuns:

Placuta la privire, sincera, spontana si educata. Nu sunt barbat, dar asa arata pentru mine femeia potrivita.

| EmanuelT a răspuns:

C cup
Să aibe fund, nu să-l am eu mai mare rolling on the floor
Psihic? Cât să pot ține o conversație cu ea.
Și să urmărească seriale/anime uri
Dacă vede vreo fată și se potrivește, aștept un mesaj :* rolling on the floor)

| Depoka a răspuns (pentru EmanuelT):

Scuze, dar cand va aud " sa aiba sani si fund" ma gandesc, cum ati reacționa daca femeile ar spune despre bărbați sa aiba penis!? Care femeie este fara fund sau sani? Depinde de marimea lor, de constructia corpului etc... Sincer, la o analiza asa pe stradă, bărbații cam duc lipsa de fund.

| EmanuelT a răspuns (pentru Depoka):

Ești troller, sau?
Ai întrebat "femeia potrivită" psihic și fizic, normal că majoritatea bărbațiilor se vor gândii la țâțe, fund. Tu când ai întrebat fizic, te refereai la înălțime, lățime, sau la forma urechilor și nasului?

| Depoka a răspuns (pentru EmanuelT):

1. Sunt femeie. 2. Neatenția costă. Probabil ai nevoie de ochelari ca sa iti dai seama ca nu eu am pus întrebarea. Spor la programări!

| Adry05 a răspuns (pentru EmanuelT):

Da, asta de a pus întrebarea cam așa gândește probabil laughing că dacă n-are nasu de nu știu ce formă și buzele de nu știu câți milimetri n-o s-o placă bărbații laughing

| EmanuelT a răspuns (pentru Depoka):

1. Nu te-am întrebat, nu mă interesa și n-are nici o relevanță
2. Aia da, my bad. Nu mă așteptam să-mi răspundă decât cel care a pus întrebarea.
Mersi fain!

| EmanuelT a răspuns (pentru Adry05):

Exactrolling on the floor

| Depoka a răspuns (pentru EmanuelT):

Eu daca îți scriam " Ești mamut sau"? Ai pus o intrebare, eu ti-am raspuns in cel mai sincer mod. Daca doresti sa fii ironic, precizează data viitoare. Aici nu e face to face ca lumea sa isi dea seama prin mimica feței sau ton.

| EmanuelT a răspuns (pentru Depoka):

Am înțeles.

| alwaysandforever1234 a răspuns:

Slayer09
Răspunsul tău mă face să cred că o ai mică, sau că nu te descurci în pat?
Iartă-mi deducţia.

| anonimg a răspuns (pentru alwaysandforever1234):

Pentru că judecata bărbatului este mai stabilă decât a femeii, nu mă voi grăbi să fac o deducție decât după ce vei răspunde la întrebarea următoare.
Tu ce ți-ai dori să ai parte în viață: un bărbat bun la pat, SAU unul care să te iubească?
Negreșit fiecare dintre noi are parte de ceea ce își dorește.

| alwaysandforever1234 a răspuns (pentru anonimg):

It was just a joke.
Însă, intr-o relație este nevoie și de sex, nu numai de iubire.
Deoarece oamenii au și nevoi fiziologice.

| anonimg a răspuns (pentru alwaysandforever1234):

Răspunsul acesta este altceva decât primul.winking

| slayer09 a răspuns (pentru alwaysandforever1234):

Stai linistit frate, nu ma supar, stiu ca multi vor deduce asta, pacat ca cei ca voi nu reusiti sa vedeti si adevarata bucurie a vietii. Bucuria nu inseamna placere. Bucuria vine dintr-o inima plina de iubire. Placerea, mai ales carnala vine din egoism si mandrie. Din punct de vedere al barbatiei sunt perfect functional. Dar viata in general este o continua cunoastere, atunci cand te pliezi pe viata si mergi cu ea odata nu impotriva ei, te vei descoperi pe tine insuti, cand vei lasa orgoliul, mandria, si tot ce exista rau in gandul tau si vei lua iubirea ca si mentor atunci lucrurile in sufletul tau se vor schimba si vei vedea o viata in care placerea nu exista ci doar bucuria. Ce-i drept, in lumea asta si in momentul asta greu te mai desparti de placere, mai ales ca sunt ispite la fiecare pas. Iar in pat ma descurc, e destul de mare patul si pot sa dorm bine big grin. Asa ca frate viata inseamna iubire pentru tot si toate, iar bucuria este rodul iubirii.

| alwaysandforever1234 a răspuns (pentru slayer09):

Foarte frumos răspuns. Nu am vrut să te simti ofensat sau ceva, îmi cer scuze încă o dată.
Ai mare dreptate in tot ceea ce ai spus mai sus.
Apropo, sunt fată?

| slayer09 a răspuns (pentru alwaysandforever1234):

Stai linistita, da, acum mi-am dat seama ca esti fata. Sa stii ca nu sunt suparat, stiu cum gandeste omul in ziua de azi si ma intristez, dar nu am ce face, incerc sa ajut si eu cat pot cu experientele mele de viata, daca se prinde bine, daca nu, imi pare rau dar nu am ce face. In pace si bucurie sa traim toti, cam asta as vrea, si sa uitam de tot ce e rau, pe altii (cei rai) sa ii schimbam prin iubirea noastra, nu prin indiferenta si prin respingere.

| iloveuifyouarenotahater a răspuns:

Sa nu fie cu capu

| Tarrant a răspuns:

Tate, fund sa n aiba si furtun sti ce spun hehe