| Amy90 a întrebat:

Salut TPU,

Fetelor aceasta intrebare este adresata voua: cum arata baiatul/barbatul perfect in viziunea voastra? Vorbind atat fizic cat si moral, eventual si cu cateva exemple de vedete...ar fi indicat sa raspundeti cat se poate de sincer pentru ca asta va va aduce acea fundita, fara sa imi dati explicatii ca nu exista perfectiunea.

Răspuns Câştigător
| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Oh deja asta vine despre capitolul love si vreau sa vorbesc mai pe indelete despre asta!
:X:X:X:X:X:X:Xlove struck
Cap Love? Eh sa vedem
Mie imi plac relatiile de lunga durata,cu un scop,cu un anume fel de-a iubi.
Imi place intr-o relatie sa merg pe incredere deplin in partener,imi place sa il alint imi place sa fiu doar pentru el,sa fiu o parte din el,mereu si intotdeauna,as vrea sa exist doar eu pentru el.
Imi place intr-o relatie sa fie totul nou,totul bine facut,totul cladit de la zero,facut totul cu dragoste si iubire,cu suflet si umor.
Imi plac plimbarile in doi,sa ne tinem de mana,si sa ne sarutam ore in sir, stand pe o banca in fata casei in ploaie, imbratisati.
Imi place totul real.Imi place ca totul sa se rezume in doi,in amandoi,doar noi.
As vrea sa stam dezbracati in fata semineului, la televizor, privind un film de dragoste.As vrea ca sa stam ore in sir in pat dormind,jucandu-ne,facand nebuniitonguetonguetonguetongue
Sa iesim impreuna la cumparaturi,fugind unul dupa altul prin magazinhappyhappyhee heehee hee.
Imi place intr-o relatie ca totul sa fie tinut sub control, nimic sa nu scape.
Vreau sa fiu doar eu ceea care detine controlul in pat, vreau sa imi duc partenerul in RAI.Langa mine sa se simta in Paradis. Vreau sa ne intelegem din priviri si mangaieri.
Vreau baiatul ce imi ofera fiorii doar cand ma gandesc la el.Acel baiat romantic sa ramana asa vesnic.Mi-as dori sa putem citi impreuna o carte de dragoste,sa intelegem lucrurile asa cum sunt, sa le lasam la timpul lor, sa treaca rand pe rand.Si cel mai mult,vreau sa fiu eu viata lui intotdeauna,aerul ce il respira,pamantul pe care calca,cerul la care priveste,steaua norocoasa ce il lumineaza,norul albastru ce il racoreste cand ii e cald, haina ce il incalzeste cand ii e frig, eu vreau sa fiu cea care il lumineaza intotdeauna.Pentru mine un baiat e lucru SFANT.
Pentru mine o relatie este LEGE DE LA DUMNEZEU.
Eu vreau sa ii ofer dragostea,iubirea,caldura sufleteasca,vorbe bune,mangaiere,tandrete,fidelitate,incredere,zambete,
lacrimi si fericire alaturi de mine.
In fiecare dimineata vreau sa ma trezesc alaturi de el,si de un"" TE IUBESC""vreau sa il rasfat aducandui micul dejun la pat,prin complimente,sa ii dau sa pape din gurita meahee heehee heesa petrecem impreuna zile de neuitat.
Vreau sa traim impreuna prezent si viitor.

Un barbat ideal pentru mine ar fi :
-Cu un farmec innascut, caracter puternic, tandru.protector,un visator,grijuliu,intelegator,o senzualitate excesiva,plin de contraste,,generos, inimos si plin de compasiune,diplomat,intim, milos. Vreau sa fie lucid, logic si rational. Timid,temperamental,energic, inteligent.
barbatul marilor pasiuni, care stie sa iubeasca sincer si profund.
Vreau sa fie ordonat, un barbat perfect, curat, fara vicii.Fidel relatiei.Imi place barbatul extrem de gelos,loial,generos de fel. Un barabtn superior si vanjos,dinamic,exploziv happylaughinghappyMereu cu acel ceva in el,ce nu il are nimeni in afara de el. Unic si creativ,harnic,melancolic cateodata.
Vreau sa fie doar EL,doar persoana lui insusi.
Fara fite de baiat tare,de baiat gigel,nuuu,eu urasc aceste moduri de exprimare.
In legatura cu corpul lui? Da imi place un baiat cu abdomen si patratelehappyhee heelaughingmuschii bine lucrati, atletic si! bine facut
nu exagerat de facut, ca nu imi plac aia musculosi rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorun corp cat de cat bine lucrat

| anny3anyy a răspuns (pentru aℓℓ3XAnDry):

Allexandra ce imaginatie bogata ai, si cred ca toate fetele doresc asa baieti...dar sunt fffff greu de gasit. poate tu esti mai norocoasa,,,))) si asta cu extrem de gelos nu iti recomand.

| aℓℓ3XAnDry a răspuns (pentru anny3anyy):

Oh anny ceao! da am o imaginatie destul de bogata! Pacat ca asta cred ca exista doar in basme! Sau cel putin pff nu stiu ce sa zic! Iubitul meu este intr-adevar cum am descris"barbatul ideal"dar totusi vezi tu ai dreptate! sunt de acord cu tine sunt greu de gasit, ok eu ma simt mai norocoasa ca am o relatie de 3 ani si 3 luni tongue:Xdeja iti dai seama as putea trai in continuare in basmul asta! o data mi-a fost dat peste cap acum am incercat din noulove struck cu aceeiasi persoana! ok mersi de rasp oricum! ciuss

4 răspunsuri:
| Amy90 explică:

Aℓℓєxish, mi-ai dat un raspuns tare frumos.Si eu gandeam la fel ca tine cand eram la 3 ani de relatie, insa, cu timpul, lucrurile s-au mai schimbat...sunt cu el in continuare dar am facut multe compromisuri ca sa fie asa. Profita de aceste clipe frumoase si incearca sa il formezi acum cat se poate ca mai tarziu va fi foarte dificil. Si nu uita, cu timpul te mai maturizezi si tu, iti mai schimbi viziune despre idei si lucruri iar daca el nu va fi alaturi de tine sa te inteleaga si sa iti inteleaga mai ales schimbarile, lucrurile se vor schimba intre voi.

| Pinky06 a răspuns:

Daca citeam intrebarea asta acum cateva luni eram de parere ca baiatul perfect trebuie sa fie ceva gen basme blond, ochi verzi sau albastrii, cu ceva patratele pe el, foarte viteaza sa ii 'spulbere' pe toti cei care se apropie de mine sau imi fac ceva...mai ceva decat Fat Frumos happy. Dar, am ajuns la concluzia ca baiatul perfect este acela care e in stare sa iti ofere relatia perfecta. Ce vreau sa spun? Adica sa te faca sa visezi dar in acelasi timp sa ai picioarele pe pamant (nu sa dormi), sa te faca sa.ti doreste ca primul lucru pe care vrei sa.l auzi de dimineata sa fie vocea lui, sa fie tandru, intelegator, sa iti accepte toanele si mofturile din timpul "problemelor lunare". Sa nu fie gelos pe alti prieteni d ai tai decat daca are motive intemeiate, sa nu te priveze de libertate, sa iti mai scoata din cand in cand la lumina spiritul de copil (sa te duca la un picnic, la tenis, poate chiar sa sariti coarda, mai punine excursii de lux, bijuterii etc, astea sunt de valoare financiara, dar nu iti demonstreaza ca te iubeste DOAR pe tine). Sa fie baiatul cu care vorbesti inainte sa adormi (si ca un gest dragut sa iti adoarma in telefon, dar 1 sg data sa nu devina obisnuinta). Sa te zapaceasca, sa te innebuneasca sa TE IUBEASCA pe zi ce trece mai mult si sa iti demonstreze asta prin gesturi marunte, dar pline de sentimente...