| Serenity998 a întrebat:

Duminică seara mi-am vopsit părul roșcat cu o vopsea fără amoniac de la Syoss. A ieșit ceva pocit - unde a prins, a prins. Iar unde nu a prins e destul de pocită culoarea. Un fel de negru cu reflexii roșcate. La ce riscuri mă expun dacă mă vopsesc astăzi cu vopsea cu amoniac? Am înțeles că e foarte posibil să iasă culoarea și mai pocită, gen să am mai multe nuanțe de roșcat în păr. Altceva? Îl arde destul de rău sau se rezolvă cu tratamentul cu ulei de cocos? Având în vedere că după asta nu-l mai vopsesc câteva luni.

Răspuns Câştigător
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Eu zic sa mai aștepți măcar 2-3 saptamâni, e prea rapid sa te vopsești acum. Îți distrugi efectiv parul, iar după o sa îți para rău. Ai răbdare doar! O sa-ți cada mult par pe urma si o sa ți se facă la fel ca sarma, daca stii cum zic! Zic din propria experiența, doar ca eu am comis-o rău, fiind blonda m-am decolorat de 2 ori si m-am vopsit, horror! Oricum, îți doresc multă răbdare! Pupicei