| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de rusinoasa, cel putin pe mine ma streseaza foarte tare mai ales ca acum vine vara. Sunt destul de paroasa, din fericire nu am par pe fata, mustata sau brate dar in zona bikinilor e dezastru. De mult timp folosesc aparatul de ras si am dat si pe unde firul de par nu se vedea chiar asa de tare, iar acum am niste fire groase si negre care se vad foarte urat. Daca ma epilez imi apar bubite si pielea are un aspect neplacut. Am incercat o multime de metode de epilare dar fara rezultate satisfacatoare.

Intrebarile mele sunt:
1. Ce fac fetele de au picioare asa de perfecte fara fire de par, bubite, par crescut sub piele? Pentru ca am vazut o multime cu picioare/piele perfecta si ma indoiesc ca asa sunt ele de la mama natura. Hai una, doua, dar TOATE? Ca sa nu mai zic ca am vazut si o multime de barbati epilati care aveau pielea la fel de fina, nici nu zici ca creste par pe acolo.

2. E normal sa am par extins pe picioare in zona intima? Voi aveti probleme de genul? Cum va epilati acolo, avand in vedere ca pielea e mult mai sensibila?

Mersi :*

2 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ai incercat un tratament de epilare? nu stiu sigur cum se numeste. dar am vazut la tv. ceva despre epilare profesionala cu diferite metode.

| bubicobb a răspuns:

Buna, inainte de epilare trebuie sa exfoliezi pielea.
Poti cumpara un exfoliant din comert sau poti incerca ceva din propria bucatarie cum ar fi: zaltul de cafea sau malaiul.
Apoi te epilezi(epilator, benzi de ceara reci sau ceara calda, aparat de ras ceea ce suporti tu. daca folosesti big-ul incearca sa folosesti o spuma de epilat.)
dupa epilare foloseste o crema hidratanta. kiss