| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum vedeti, sunt blonda si foarte alba, nu am pigment deloc.Degeaba stau la soare, nu ma bronzez deloc, ma rosesc si atat.Am incercat si cu autobronzante insa arata oribil pe pielea mea foarte deschisa la culoare, raman pete cand mai inchise cand mai deschise, zici ca sunt murdara.As vrea si eu sa am o piele bronzata ca majoritatea fetelor insa se pare ca nu noi avea niciodata parte de un bronz frumos...Acum intrebarea mea este, oare in zilele astea nu mai apreciaza chiar nimeni pielea alba, fina, iar pielea bronzata, neagra este la moda?

Răspuns Câştigător
| RhoOphiuchi a răspuns:

Da' cine a zis ca e o problema sa ai pielea alba? Sute de ani a fost considerata semnul nobilimii si un simbol de frumusete feminina. Nu te lua dupa prostiile din mass media, sau "moda", pielea alba e foarte frumoasa happy Si sunt o groaza de barbati care o gasesc chiar erotica.

7 răspunsuri:
| MissBondărel a răspuns:

Nu știu părerea celorlalți însă eu chiar iubesc pielea albă. Pare divină, inocentă, curată.
Nu precum majoritatea persoanelor obsedate de bronz și care se prăjesc atât de tare de parcă zici că sunt ca și acele persoane afro.Nu știu, eu am pielea albă și mă mândresc cu asta, mă face unică, iar faptul că datorită ștrandului am prins ceva culoare chiar și pe față iar pielea a început să mi se ea mă stresează atât de tare, spui că sunt murdară pe față, de abia aștept să scap de bronzul ăsta.
O piele albă arată de multe ori tenul bine îngrijit al unei persoane, li poți surprinde chiar foarte plăcut pe cei din jurul tău.
Nu știu, acum chiar nu cred că este cazul ca o persoană să nu fie apreciată datorită pielii ei albe, măcar este unică.
Fiecare persoană este frumoasă în felul ei.

| AmelyRain a răspuns:

Doamne, eu chair nu inteleg ce e moda asta cu pielea neagra! Eu m-am bronzat vara asta si ma simt groaznic, nu mai stiu ce sa incerc ca sa ma fac mai alba, mereu am apreciat pielea alba si ingrijita, pare mai curata si mai pura. Inteleg ca pilea bronzata ascunde imperfectiunile si da un aer mai sexy, dar mie nu imi place. Negrii din africa isi decoloreaza fata ca sa fie mai albi si la fel si toate femeile din asia, ei considera ca pielea alba este un semn de aristocratie si frumusete angelica, iar noi europenii care o avem ne batem joc de ea si o expunem la fel si fel de raze daunatoare si o coloram cu fel si fel de prostii. Eu nu zic nimic de gusturile celorlalti, dar atata vreme cat iti imbolnavesti pielea ca sa fie mai neagra este deja o prostie...

| CreatssaBaiiInteligentule a răspuns:

Este un fel de boala. Exista "boala oamenilor fara pigment". Daca ai fost la mare sigur trebuie sa fi vazut pe cine.Sunt oameni blonzi cu piele alba.Nu au pigment.

| Hombre a răspuns:

Ai pielea alba tipic rasei nordice, aceasta piele nu se bronzeaza decat pana la faza de rosu. Deci nu te mai framanta ai pielea destul de frumoasa cu accente usor rozalii pentru cine cunoste. Putini au astfel de piele pe la noi doar 2-3 % si ar trebui sa fii multumita.

| VivianKorea a răspuns:

Se ved ca esti blond!

| DarkBlood32 a răspuns:

Stiu,e naspa pielea alba. Parca zici ca e sperma (scuze) worried Eu am pielea creola si e super. love struck dar daca tu esti asa nu ai ce sa faci, asa te-a facut mama-natura tongue

| damianandreea a răspuns:

Mie sincer nu-mi place pielea alba, sunt sincera, si cum esti blonda cred ca daca ai fi un pic bronzata ai arata super, poti face cateva sedinte de solar, si lasa zvonurile ca solaru face cancer, da face dar daca-l folosesti 5 ani, din cateva sedinte n-o sa ti sa-ntample nimic, crede-ma. bafta multa! :* funda?