| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca mananc banane si avocado ma bronzez mai tare?

10 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Nu te bronzezi...mai degraba de ingrasi. Bronzul natural este cel de la mare.nu cel la aparate sau altceva. Toata lumea stie ca femeile bronzate sunt cele mai frumoase.Nu ma refer la cele de genul,, africane''... cele care au pielea creola. Daca mananci banane este sanatos... avocado. te ingrasi!

| JustMeFlory a răspuns:

Morcovul te ajuta la bronzat! Daca mananci cate unul pe zi in timp se va vedea diferentahappy

auran
| auran a răspuns:

Incearca si ne spui si noua dupa

| Sara2 a răspuns:

Te ingrasi mai tare nu te bronzezi

| Flav a răspuns:

Da, te transformi si-n maimuta.

| andreea8888 a răspuns:

Sunt fructe care nu ajuta bronzarea pielii!
Insa sunt fructe care sunt mai mult considerate alimente, avand o eficacitate sporita in alte privinte!
Spre exemplu, cu un avocado iti suplinesti cu brio o masa(mic-dejun sau pranz)deoarece este un fruct satios, precum untul!
Bananele iti aduc beneficitatea de a ''rascumpara'' potasiul care pe timpul verii se pierde in urma transpiratiei si vitaminele cele mai importante!
Cele doua vin cu alte folosuri decat cel al abronzarii, ce oricum servesc atunci cand mergem la plaja, echilibrand pierderile!
Ai nevoie de un mixt de portocale si morcovi daca iti doresti un bronz imaculat si nu atat de nociv(deoarece stimuleaza malanina in mod natural si efectele sunt vizibile chiar daca nu stai la soare foarte mult, ajutandu-te cele 2 componente)
Ai nevoie de 2 portocale si 4 morcovi:portocalele le storci, iar morcovii ii dai prin razatoare(in cazul lipsei unui aparat mai bun, care piseaza legumele tari), le amesteci si este. gata bautura ta abronzanta!
Pt un succes mai mare, ai nevoie de un peeling facut din cafea, anume odata pe saptamana ai nevoie de o ceasca de zat de cafea cald, abia facut, pe care il intinzi pe tot corpul si iti masezi pielea energic, dar nu pentru a te inrosi, astfel eliminand celule moarte, reusind sa pastrezi un bronz uniform!

O vara placuta!

| JackieSue a răspuns:

Si eu tot asa stiam.thinking

| vio a răspuns:

Eu stiam de morcovi sa maninci in fiecare zi...

| Moneyandfame a răspuns:

NEinteresant.

| Filip23 a răspuns:

Trebuie si nuci de trei ani... sau samburi de caise... Acuma daca vrei o tenta lyonese trebuiesa mananci ridiche neagra...