| Victoria_8725 a întrebat:

big hug
Cum sa ma bronzez mai repede si mai tare?!

7 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Autobronzant

| Roxett a răspuns:

Poti folosi crema autobronzanta.

| Adeeeee a răspuns:

Hmmmmm pai depinde si de nuanta pielii. Daca esti mai alba, expunerea indelungata la soare poate provoca arsuri.sad Daca ai o nuanta maslinie, soarele se va prinde mai repede de tineee. Este foarte important sa folosesti o crema pentru protectie solara si din cate stiu si uleiul de masline ajuta la obtinerea unei nuante aurii super big grin. Sezonul acesta nu prea se mai poarta acel bronz foarte inchis, ci este de preferat unul mai "delicat" asa ca nu trebuie sa te expui la soare prea mult. De asemenea, daca vrei, poti opta pentru o crema autobronzanta (problema e ca trebuie sa fi foarte atenta cand o aplici pentru ca "bronzul" sa fie uniform si plus ca se ia dupa ce te speli de mai multe ori). O alta solutie este acea "cura cu morcovi" laughing care`ti va "colora" pielea laughing. Oricum... orice ai alegeee` este important ca dupa ce te bronzezi sa si mentii acel bronz (mai jos gasesti niste link`uri care te pot ajutaaa). Iti doresc multa baftaaaa si o varaaa minunataaa`!

| vεηiη a răspuns:

De la crema autobronzanta ramai cu pete, dupa cateva spalari.
Sfatul meu este sa faci cateva sedinte la solar.
Daca esti mai deschisa la ten, primele sedinte sa nu fie mai mult de 6 minute.
Du-te undeva la un strand, sau la un iaz ceva, cu prietenii.
Dupa ce te-ai bagat in apa, foloseste o emulsie autobronzanta (specific, emulsia si crema autobronzanta sunt diferite, emulsia oarecum grabeste bronzatul). Dupa care pune-te la bronzat la soare.
Succes. :*
Funda?

| Buffulete a răspuns:

Pai ori sa mergi la solar big grin sau sa mergi la plaja si sa stai toata ziua in apawinking

| lavynya18 a răspuns:

Mergi la solar ar fi o varianta.alta varianta cu autobronzant

| xzibitdoryn a răspuns:

Du-te la marewinking