| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac sa ma bronzez mai repede si mai tare (fara lotiuni bronzante)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| sorinadiet a răspuns:

..alege orele de dimineata si seara, expune-te pe toate partile cate putin, cam asa cum se expun caldurii puii la rotisor, scalda-te des in apa, evident ingrijeste-ti pielea cu ceva lotiuni, dar mai ales, pentru trei-cinci zile, adauga in suplimentele alimentare cateva care contin calciu, vitamina C si A si D, in concentratie apropiata de doza zilnica uzuala... in afara de bronz mai puternic si mai rezistent vei beneficia de efectele razelor solare si pentru sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La plaja in fiecare zi dar in orele recomandate, asa vei avea un bronz frumos, nu o sa te arzi sau cojesti. Foloseste o crema cu factor de protectie mai mic (5-10). Dupa plaja hidrateaza-ti pielea cu creme dar nu uita sa bei si apa si sa mananci fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merge ff bine cu ulei de masline:*

Alte răspunsuri
| LoveForShania a răspuns:

Cel mai natural este sa mergi la plaja. Eu am fost la mare si mereu stateam in apa si apoi m-am pus putin pe plaja. Am stat vreo 2 min si deja se vedea diferenta. Lotiunile bronzante nu cred ca sunt bune pentru piele.deoarece forteaza pielea sa se transforme intr-o culoare de bronz, nu o branzare cu soare, o bronzare fortata.

| OkMaVrei a răspuns:

Stai la soare

Alte răspunsuri