| Iriiiii a întrebat:

E bine daca ma epilez sub brat cu epilatorul?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întotdeauna să dai înainte de epilare cu spirt, cât și după. Aparatul să fie strict personal și capul epilator să fie și el dezinfectat cu spirt.
În rest nu este nicio problemă.
Vezi dacă reziști, pișcă la început dar cu trecerea timpului nu o să mai ai durere.
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

Da se mai rareste. Problema e ca este foarte dureros. Eu m-am mai facut cu epilatorul.
Dupa da cu crema sau pudra sa nu e iriti happy

Abh
| Abh a răspuns:

Da, e foarte bine, atata timp cat respecti igiena locala atat inainte cat si dupa epilare.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sincer, nu te sfatuiesc. E pielea foarte sensibila la subrat si s-ar putea sa usture rau si sa se si irite. Mai bine incerci cu o crema epilatoare.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca rezistii durerii, da este in regula.
O zi buna!

| baru a răspuns:

Sall. Exista aparat special pentru aceste zone.Este chiar indicat. Face parte din igiena personala. Pa!

| ღNameღ a răspuns:

Eu ma epilez,dar nu cu epilatorul,ma epilez peste tot cu veet,spuma. Iti da gratis un fel de lopatica si nu doare,se ia tot, absolut.
Se ia de la megaimage, e foarte bun.
Succes!

| wimpyannya a răspuns:

Da. De ce sa nu fie bine? Dar iti recomand epilarea cu ceara e mai eficienta. Cel putin pentru pielea mea.

| IIIx333III a răspuns:

Da, asa fac si eu, numai ca ar fi bine daca epilatorul ar avea un "cap" special pentru zonele subratului. O seara placuta!

| AnemonaP a răspuns:

E foarte bine,si daca a ramas fire mici poti da cu lama, sau daca nu merge cu epilatorul, dar sigur va merge poti incerca cu benzile

| publikkul a răspuns:

Da desigur nu e nimic rau, nici nu ai de ce te teme happy. funda?
YeP

| xoxo_9953 a răspuns:

Mai bine cu ceara da acolo 5-6 lei si cvaq timp nu mai ai treabawinking nu te lua cu bigu sau aparat etc...

| Iriiiii explică:

Nu ma doare deloc!

| Laru949 a răspuns:

Sigur, daca crezi ca suporti. eu il folosesc de multi ani, si e super, pentru ca s-au mai rarit firele. singura chestie e ca s-ar putea sa-ti mai iasa cateva fire sub piele