| TrottiForYouOfSurprise a întrebat:

Sa ma epilez la 12 ani >? (cu epilatorul)

Răspuns Câştigător
| jessyka_9063 a răspuns:

Pai? daca ai parul foarte mare da, dar in asta conetaza, daca ti.a venit ciclul. daca ti.a venit te poti epila fara nici o problema, daca nu ti.a venit eu iti zic sa nu te epilezi pentru ca nu este bine, conteaza unde pentru ca daca ai pe picioare mult, sau la subrat mult da dar altceva nu vad deja de ce sa te faci,.mie nu mi.a venit inc a ciclul, am 13 ani sh ma epilez doar la subrat, dar acum depinde si de parinti daca te lasa

17 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

E cam repede.

| Sara2 a răspuns:

Daca ai parul mare da, epileaza-te, si e de preferat cu epilatoru, nu face ca noi cei din generatia un pic mai mare sa dai cu lama ca ai sa regreti, desi doare este ok epilatorul

| SuntUnCartof a răspuns:

Nu! NU la o varsta asa frageda!

| BeYourserlf a răspuns:

Daca am parul mare da, doar cu epilatorul, sa nu incerci cu lama ca o sa ai de suferit, dupa o sa ai un par ca maimuta laughing pup:* FUNDA?smug

| Analy a răspuns:

Daca ai mult par da, dar doar pe picioare si... intre picioare.Atat fiindca esti mica.

| DarkSunshiine a răspuns:

In niciun caz!

| mysteriouswoman6905 a răspuns:

Buna! Si eu am 12 ani si am incercat sa ma epilez cu epilatorul.Parerea mea e ca doare extrem de tare si nici macar nu epileaza bine.In plus dureaza mult.Eu ti-as recomanda sa incerci o crema de epilat.Se aplica pe zona pe care vrei sa o epilezi, dupa care o lasi 10 min, apoi stergi cu ceva(ex. un burete). Tine minte:trebuie sa apesi putin ca sa se ia bine.
Aceasta e parerea mea. Sper sa iti fie de ajutor! funda?
P.S.tongueentru mai multe informatii legate de crema de epilat cauta pe net, iar daca iti cuperi citeste ce scrie pe ambalaj.Pretul este pana in 10 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| curioasa01 a răspuns:

Dacă ai păr des şi negru, da. Dar începe cu lama, că epilatorul e cam hardcore pentru început. Totuşi nu se ia nimeni de tine dacă nu te epilezi, eşti ''scuzat/ă" până la 16-17 ani.

| Tricker a răspuns:

Nu e indicat

Răspuns utilizator avertizat
| danamarya a răspuns:

Nu si eu tot 12 ani am si am de gand sa ma iau la 13 sau chiar la 14...

| Suguleţ a răspuns:

NU!
Faci o mare prostie.
Eu m-am epital la 14 ani, iar pînă la 12 ani am avut ceva păr. laughing
Nu începe aşa devreme.
Mai aşteaptă că nu mori.happy

| AnneeAnnee a răspuns:

Daca crezi ca este necesar nu este nici o problema.

| Madalin_8530 a răspuns:

Alt om...bwa la 12 ani iti arde de epilat?

| LiviuL a răspuns:

NU! eu am o sora de 13 care numa ce a inceput sa se epileze... si ii e greu sa se mentina... poti sa incepi sa te epilezi cand esti constienta ca ai timp macar 1 data pe zi sa faci chestia asta

| Antonya_4669 a răspuns:

Eu ma epilez de la 13 ani dar nu e mare diferenta, daca ai par pe care il consederi mare nu trebuie sa astepti sa creasca de un metru ca barbatii