| lalalapsfedr a întrebat:

E bun samponul Elseve total repair? repară parul? sau măcar ascunde parul ars? *raspundeti doar daca ati incercat* fundă.

Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

Taieti varfurile parului cu 1 cm pe luna.
Nu mai folosi cat se poate de mult placile, ondulatoarele, etc pentru par.
Eu iti recomand uleiul de ricin pentru par. Va devenii mult mai fin si sanatos. O sa iti placa. Nu-i scump si il gasesti in farmacii. Sau masca de par din ulei de masline si ou. Mirosul de ou se va duce dupa cateva ore asa ca nu iti fa griji! Te pup:*

| lalalapsfedr explică (pentru Pau17):

Cum aplic uleiul de ricin?

| Pau17 a răspuns (pentru lalalapsfedr):

Pai il pui pe scalp si il lasi sa actioneze minim 5 ore. Eu iti recomand sa il aplici seara, pe parul nespalat, sa masezi bine scalpul apoi sa pui putin si la varfuri. iti invelesti capul intr-un prosop si dimineata cand te trezesti te speli pe cap normal cu samponul tau. Uleiul de ricin ii achizitionezi de la farmaciile naturiste.
Sau uleiul din nuca de cocos. Il aplici normal pe par la fel ca uleiul de ricin si iti va arata parul super! Ambele uleiuri [ ricin si nuca de cocos] le gasesti in farmaciile naturiste si nu costa mult.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NICIUN șampon/balsam/ulei/etc. nu repară părul ars, DOAR foarfeca!
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| Ceriik a răspuns:

Eu il folosesc de ceva timp, impreuna cu balsamul. Si sunt destul de multumita de el. nu este o schimbare foarte mare si nu te astepta sa iti "repare" parul complet sau intr-un timp foarte scurt, insa este bun. Acum depinde de parul tau, nu exista termen de comparatie. insa il recomand, il poti incerca

| Flaviia16 a răspuns:

Uite aici ceva bun pentru fire despicate/arse :https://www.facebook.com/....../photo.php

Pentru par ars :https://www.facebook.com/....../photo.php

| Flaviia16 a răspuns (pentru Flaviia16):

E normal sa nu arate 100 % ca si cum ar fi sanatos, asa o sa arate doar daca il tunzi insa daca nu doresti sa renunti la lungimea parului iti recomand cu incredere aceste produse pe acre le folosesc si eu la randul meu

| lalalapsfedr explică (pentru Flaviia16):

Si unde le pot găsi?

| lalalapsfedr explică (pentru Flaviia16):

Und epot găsii produsele recomandate de tine?

| Flaviia16 a răspuns (pentru lalalapsfedr):

Pe acea pagina de internet poti pune comanda, nu se gasesc in magazine. Lasi mesaj pe privat cu ce produse vrei si adresa

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Repară părul eu l-am folosit