| Baubau_4373 a întrebat:

După saptămâni de căutat şamponul perfect pentru părul meu, în sfârşit l-am găsit. Doar că, nu de mult m-am tuns, oribil! Mi-am luat şamponul Farmec cu urzică si B5. Şamponul pe care îl folosesc e Elseve Total Repair cu tot cu balsam. Întrebarea mea e... Are ceva dacă mă spăl si cu Elseve şi cu Farmec? Întâi cu Elseve şi cu balsamul şi după cu Farmec? Sau cum? Farmec ajută la creşterea părului, şi eu am nevoie urgent să-mi crească, orice răspuns e bine venit. Fundă! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Adelina102 a răspuns:

TasteMySoul sa stii ca gresesti aici.Eu is coafeza si eu iti recomand sampoanele de la farmaciile naturiste.Sunt cele mai bune pentru ca sunt naturale.Si Elseve-ul este bun dar nu se compara.Contine multe substante care nu sunt bune pentru firul de par.Si bineinteles ca te poti spala cu doua sampoane.Singurul lucru care ti se poate intampla daca esti predispusa este matreata.Dar daca o observi opresti unul.La saloane se folosesc 2 tipuri de sampoane.Pentru ca de exemplu daca vine la mine o clienta cu parul vopsit si gras, eu ii recomand 2 sampoane. Unul pentru par vopsit si altul pentru par gras.Si bineinteles balsam dupa.Deci te poti spala. Spala-te mai intai cu Elseve, ca acela sa-ti curete parul, iar a doua oara cu Farmec pentru ca parul va fi mai curat si va actiona mai bine.Si asta sa stii de la mine, te poti spala de 2 ori pe par si de 3 ori daca parul e murdar.Ascultati la mine fetele, spalati-va de cate ori este nevoie si cand este nevoie.Nu stati cu parul murdar mai mult timp doar daca aveti parul uscat pentru ca sebumul(grasimea) ajuta la parul subtire, dar daca aveti parul gras spalati-va cand este nevoie si de cate ori este nevoie deoarece parul inbacsit de mizerie se rupe si cade si se distruge.Grasimea nu ii face bine parului gras.Vei observa ca iti va cadea mai mult par cand acesta este murdar deoarece e inbacsit de murdarie. TasteMySoul are dreptate cu uleiul de ricin.Acesta regenereaza parul si ajuta la cresterea lui. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?big grin:X

5 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Pai daca Farmec te ajuta la cresterea parului alege`l, dar eu in locul tau m`as spala cu Elseve [ dupa parerea mea e de o calitate mai buna] si pentru cresterea parului ma`s da cu ulei de ricin. Baftahappy

| Adelina102 a răspuns:

Nu ai pentru ce:*.si altadata:*

| andrei_1755 a răspuns:

Farmec apoi elsev

| Leaflets a răspuns:

Nu cred ca este recomandat sa folosesti doua sampoane si niciunul nu poate garanta in realitate cresterea parului. daca tu chiar vrei sa-l folosesti pe Farmec, alege doar acest sampon. happy

| Baubau_4373 explică:

Mulţumesc mult de tot Adelina. >big grin