| Rose_2860 a întrebat:

E buna crema de epilat de la Veet? La cate zile va epilati cu ea?

8 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

E cam acelasi lucru cu rasul cu lama. am incercat-o, e foarte daunatoare pielii, ma ustura, miroase destul de urat, si nu dureaza ca o epliare cu ceara.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| deea_1980 a răspuns:

Da, eu folosesc crema de epilat Veet, dar creste repede parul, nu imi prea place, dar daca nu e dureros e bine.

| car3less a răspuns:

Eu folosesc de ceva timp si ma epilez cam la 4 zile. nu am avut niciun fel de iritatii insa am auzit ca destul de multe persoane ar avea probleme de la crema veet. depinde foarte mult de cat de sensibila iti este pielea...

de exemplu, mie de la aparatul de epilat imi apar bubite asa ca prefer sa ma epilez mai des si sa arate bine pielea decat sa ma epilez o data la 3 saptamani si sa ma sperii happy

deci totul depinde de cum iti este tie mai bine

ar trebui sa incerci crema mai intai pe o portiune mica de piele sa vezi cum reactionezi.

| Iubesc Limonada a răspuns:

Crema este buna, ti se ia tot parul de la prima aplicare insa te sfatuiesc sa te faci mai bine cu aparatul, eu am Brown silk epil si sunt foarte multumita, este putin mai durereos dar tine mult mai mult, cu crema sau cu lama sincer nu este foarte mare diferenta(ma refer la perioada de crestere a parului)

| alina_4026 a răspuns:

Eu de exemplu am folosit odata si am avut alergie, insa o prietena de-a mea folosecte si zice ca este foarte buna si parul creste foarte greu.

| elenahd a răspuns:

Incearca mai bine cu aparatul de epilat marca Brown. Investitia e mult mai mica din punct de vedere financiar, e mai rapid si mai eficient, crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bun, asa ca treci la treabawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema este buna, ti se ia tot parul de la prima aplicare insa te sfatuiesc sa te faci mai bine cu aparatul, eu am Brown silk epil si sunt foarte multumita, este putin mai durereos dar tine mult mai mult, cu crema sau cu lama sincer nu este foarte mare diferenta(ma refer la perioada de crestere a parului)