| Loly a întrebat:

E ok daca imi indrept parul cu placa de 2 ori pe saptamana?

4 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, pai daca nu l-ai indrepta deloc ar fi si mai bine, dar de 2 ori e ok, pentru ca nu ti-l arzihappy

| izab3llaa a răspuns:

E ok sa nu il indrepti deloc. Crede`ma ca si eu la fel foloseam placa, si imi doream foarte mult sa am parul lung, dar de 2-3 ori pe an trebuia sa ma tund, deoarece din cauza placii mi se ardea foarte tare parul! arata ca naiba. eu ti-as recomanda sa gasesti o coafura care sa arate bine si fara placa, sau sa il intinzi doar putin la temperaturi mai scazute, si inainte sa aplici o solutie pentru protectie impotriva temperaturilor ridicate. Gasesti in magazinele cu cosmetice sau in brosura avon. Costa in jur de 15 lei

| alyzee a răspuns:

Eu mi-l indrept chiar si de 3 ori pe saptamana de vreo 5 ani, inainte de indreptare folosesc un ulei de la kalos(glossy-sticluta cu cutie alba nu cea galbena) pe parul uscat si parul meu e perfect sanatos

| Sophie88 a răspuns:

Nu este ok, desi asta fac si eu, dar eu nu prea am de ales. Am par foarte des, scurt si ondulat. Fara placa nu pot sa- mi aranjez parul nicicum. Nu folosi placa daca nu- i necesar.