| Gabitaancutaelena a întrebat:

E ok dacă în fiecare dimineață iau vitamina d și c? Pot avea efecte negative sau poate fi o supradoza?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are ce sa se intample daca iei cate o pastila din fiecare sau daca e un complex de vitamine care contine si D si C iei 1 pastila pe zi. Vezi ce scrie pe prospect cel mai bine, daca nu-l mai ai gasesti si pe net in functie de cum se numeste produsul.

| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect!
Nu are efecte negative, pentru ca nu iei dozaj mare.
De altfel poti lua foarte safe chiar 10 grame de Vitamina C pe zi si 4000-5000 ui de Vitamina D, surplusul este eliminat prin urina.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, iti creste coada, cum mi-a crescut mie, de la atatea chimicale tongue
in rest, nu, nu ai nici o problema

| RobertMoon a răspuns:

Nu exista supradoza, corpul va elimina excesul. Daca iei zilinic doza zilnica recomandata nu are ce sa se intample negativ.

| cfrtobias a răspuns:

Eu iau Molekin Imuno pastile in fiecare dimineata si n-am nici o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De preferabil ar fi mai bine să consumi un fruct sau o salată de fructe care să conțină acele vitamine.

| LastBlackNight a răspuns:

Si eu bag foarte multe de astea zilnic, nu patesti nimic daca mananci ok.

| davidgati1 a răspuns:

Dacă iei mai mult decat cat scrie pe prospect vei face supradoză, eu in general vitaminele le iau din creatină ATENTIE ia creatină numa daca faci sport intens si numa in timpul sportului