| măcheamăăăî a întrebat:

E prea des daca imi usuc parul de uscatorul de 2 ori pe saptamana? big grin O sa-l ard tare?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Nu e vorba doar de cât de des folosești uscătorul, ci și de ce fel de uscător e și cum îl folosești. Cele obișnuite deshidratează părul foarte mult și în două-trei săptămâni îți arată mai rău ca o mătură. Îți recomand să folosești unul cu ioni, pentru că nu deshidratează părul deloc și e doar cu ~10 lei mai scump decât unul obișnuit (eu am dat 60 de lei pe al meu). În plus, depinde și cum folosești uscătorul - cât de apropiată e sursa de căldură de păr. Oricum, cel mai bine e să-ți usuci părul natural și cred că poți să supraviețuiești și fără uscător. Mi se pare cam des de 2 ori pe săptămână.

| măcheamăăăî explică (pentru cornculapte):

Multumesc de adevaruri! happy

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e prea des si nu ti-l arde

| lumy4u a răspuns:

Te sfatuiesc sa tii uscatorul la distanta mare de par si pe o temperatura mai scazuta ca sa nu iti arzi parul

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Buna,nu il usuci prea des! E perfect, doar ai grija sa nu apropii foarte tare uscatorul de par de par! Si ai grija la inceput, cand parul e ud sa nu pui uscatorul pe cea mai mare viteza pentru ca s-ar putea sa il arzi asa..Se usca mai greu, dar e mai sanatos! Bafta! Sper ca te-am putut ajuta!:*

Răspuns utilizator avertizat
| Kryss13 a răspuns:

Nu.happy

| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Nu. big grin

| lucianos222 a răspuns:

Nu! In nici un caz. Stai linistita! Fundita? :*

| tisulyna1 a răspuns:

Nu.
Daca il usuci de 2 ori pe saptamana n-are nimica nu il arzi.

| Ioanapp a răspuns:

Nu,nu este, dar trebuie sa ai grija de parul tau si sa-l hidratezi folosind masca sau balsam altfel s-ar putea sa devina aspru. Daca nu te grabesti iti poti lasa parul sa se usuce putin natural iar dupa poti sa ti-l usuci cu uscatorul la o treapta mai scazuta de temperatura.

| măcheamăăăî explică (pentru Ioanapp):

Daca-l las sa se usuce natural, dimineata arat in cel mai bun caz ca muma padurii, ca am parul scurt laughing Mersi de sfat! happy